12 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۱۳:۳۳:۲۷
کد مطلب:  1852395
مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
حضور دانش آموزان از 25 کشور در مرحله مقدماتی هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از محل برگزاری فرآیند داوری مرحله مقدماتی مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام از حضور دانش آموزان 25 کشور در این دوره از مسابقات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، میکائیل باقری، مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به اتفاق هیات همراه با حضور در مجتمع افق اوقاف از محل برگزاری مرحله مقدماتی هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام در رشته های قرائت و حفظ قرآن کریم بازدید کرد.

باقری در حاشیه بازدید از محل برگزاری فرآیند داوری مرحله مقدماتی این مسابقات گفت: دانش آموزان از 25 کشور در هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام به صورت مجازی باهم به رقابت می پردازند.

وی با اشاره به ملیت شرکت کنندگان افزود: دانش آموزان از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، تانزانیا، نیجریه، اندونزی، لبنان، افغانستان، عراق، سنگال، کنگو، بنگلادش، آلمان، هلند، الجزایر، سوریه، ساحل عاج، مولداوی، پاکستان، سوئد، سریلانکا، بوسنی و هرزگوین، قرقیزستان، هندوستان، برونئی و ماداگاسکار در این دوره از مسابقات حضور دارند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بهترین داوران ایرانی و خارجی از کشورهای مختلف به ارزیابی اجرای دانش آموزان می پردازند و در نهایت دانش آموزانی که بالاترین سطح نمرات را کسب نمایند به مرحله نهایی مسابقات راه خواهند یافت.

دبیر ستاد برنامه ریزی این دوره از مسابقات در خاتمه گفت: وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در تدارک تمهید مقدمات برگزاری مرحله نهایی این مسابقات است.

به اشتراک بگذارید :