15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۰۹:۱۹:۴۶
کد مطلب:  1852985
گرامیداشت 68 غنچه پرپر بروجردی با حضور قاضی زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثار گران
یادواره 68 دانش آموز شهید بروجردی برگزار شد

در سال 1365 مدرسه ای در بروجرد توسط رژیم بعث عراق مورد بمباران قرار گرفت و 68 غنچه پرپر شدند در همین راستا با حضور قاضی زاده هاشمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران یادواره ای برای گرامیداشت این شهدای دانش آموز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی رییس بنیاد شهید و ایثارگران در یادواره پرواز پروانه‌ها، گرامیداشت ۶۸ شهید دانش‌آموز شهرستان 

 بروجرد، اظهار کرد: تاریخ ملت بزرگ ایران  روزهای بزرگ، پرشکوه و سرنوشت سازی به خود دیده است ؛ روزهایی نشانه قدرت، اقتدار و  شکوه و روزهایی نشانه

نشانه مظلومیت و رذالت دشمنان بوده است ؛ به هر روز تقویم که چشم بدوزیم این وضعیت را مشاهده می‌کنیم و امروز نیز سالگرد روزی است که نشانه مظلومیت ملت ایران است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه با جنایات آمریکا و صدامیان امکان تحریف و انکار حقایق وجود ندارد، تصریح کرد: بمباران مناطق مسکونی و کودک کشی دشمنان که یکی از آنها در بروجرد رخ داد فراموش‌نشدنی است. جنایت علیه کودکانی که فرصت دفاع و پیدا کردن جان پناه نداشتند و به شهادت رسیدند و جایگاه آنها در بهشت برین است.

او  با پاسداشت مقام 68 شهید دانش‌آموز شهرستان بروجرد، خاطرنشان کرد: صبر خانواده معظم شهدا در مورد شهادت این دانش آموزان ستودنی است و ملت ایران   با با همبستگی و صبوری از حوادث سختی با غرور و افتخار گذر کرده و ضمن دفاع از کشور به فتح و ظفر رسیده است.

در ادامه معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش بروجرد تکریم خانواده شهدا را وظیفه همگان دانست وبیان نمود : باید تلاش کنیم گوشه ای از دینی که این عزیزان بر گردن ما دارند را ادا کنیم واین خانواده شهدا و ایثارگران بودند که با متانت و صبوری خود درس بزرگی به همه ما دادند و ثابت کردند برای حفظ انقلاب اسلامی و گسترش اسلام ناب محمدی(ص) وفادارترین نیروی اسلام و انقلاب هستند و همه باید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم وهر چه قدر از فرهنگ شهید و شهادت بگوئیم، کم گفته ایم و باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل های حاضر و آینده انتقال دهیم.

مهرافزون درباب شهادت  این پروانه ها اظهار داشت : بار دیگر همزمان با  سالروز شهادت ۶۸ دانش آموز معصوم و بی گناه بروجردی شمیم دل انگیز شهادت و رشادت روح افزا شد و یاد و خاطره آنان را تداعی کرد و ما جاماندگان کاروان سرخ شهادت حسینی را بر آن داشت تا با یاد شهداء با این عزیزان سفر کرده به دیار باقی تجدید عهد و پیمان نموده و تسلی خاطر بازماندگان شهدا را فراهم آوریم. امید است با عنایت خاصه امام زمان (عج) همچون گذشته در پاسداری از آرمانهای انقلاب موفق و پیروز باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :