21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۲:۳۶:۵۸
کد مطلب:  1855287
معلمان شهیدتربیت بدنی نمادعینی منش و روش پهلوانی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از معلمان شهید تربیت بدنی به عنوان نماد عینی منش پهلوانی، ستارگان درخشان و قهرمانان ماندگار آسمان ایثار، رشادت و مردانگی یادکرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی پیش از ظهر امروز در آیین برگزاری یادواره 4 شهیدمعلم تربیت بدنی استان، که در سالن همایش های آموزش و پرورش«قلم چی»برگزار شد، اظهار کرد: دانش آموزان خراسان جنوبی مرام پهلوانی و رسم جوانمردی و رشادت را از هم کلاسی ها و معلمان شهید خود فرا می‌گیرند.

وی؛ با بیان این که خون پاک معلمان و دانش آموزان خطه قهستان زمین مدال افتخاری بر گردن آموزش و پرورش استان است؛ عنوان کرد: معلمین شهید تربیت بدنی در بهارستان علم و ادب به همگان  نشان دادند که تنها راه راستین قهرمانی،سلامت و سعادت حرکت بر صراط ولایت و آموزه های اسلام ناب محمدی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی،بااشاره به سالروزوفات ام البنین«س»و نام گذاری این روزبه نام روزتکریم ازمادران وهمسران شهدا،تصریح کرد:اقتدار و سربلندی ایران اسلامی مدیون مادران و همسران صبوری است که با تأسی از حضرت زینب کبری«س»، ثمره یک عمرزندگی،وجگرگوشه هایشان رابرای دفاع ازکیان وناموس اسلام وامت اسلامی به مصاف یزیدیان فرستادندودرشهادت ایشان صبرکردندتابیرق ولایت همچنان برافراشته بماند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که مکتب حاج قاسم با شهادت این اسوه ولایت مداری، تبلور یافت، اذعان کرد: مکتب بقا دارد و می‌ماند و  مکتب حاج قاسم نیز از آنجایی که او اهل مراقبه و صدق و دلدادگی به خدا و اخلاص بود؛ در امتداد مکتب امام خمینی و امام خامنه‌ای است.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، برای خدا اندیشیدن،عمل کردن و در مسیر خدا ایستادگی کردن را مهم ترین شاخصه و سیره عملی شهید سلیمانی دانست و تأکید کرد: وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی باید به عنوان منشور تربیتی در بین جامعه دانش آموزی  استان تبیین شود تا آینده سازان انقلاب به نیکی دریابند که سردار عزیز نسبت به ولایت، جامعه، جوانان، روحانیت و همه مصلحان اجتماعی چه نگرشی دارد و بدانند که نظر او حفظ خیمه عظیم ولایت در لوای جمهوری اسلامی است.

شایان ذکر است، در این آیین از همسران و مداران 4 معلم شهید تربیت بدنی تجلیل و تکریم شد.

به اشتراک بگذارید :