21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۳:۳۰:۵۶
کد مطلب:  1855451
ازسوی دبیر اجرایی ششمین جشنواره کشوری سفیران سلامت دانش آموزی در شیراز تشریح شد:
جزئیات دستورالعمل اجرایی ششمین جشنواره کشوری سفیران سلامت دانش آموری به میزبانی آموزش و پرورش فارس

دبیر اجرایی ششمین جشنواره کشوری سفیران سلامت دانش آموزی گفت: با هدف شناسایی و رشد و شکوفایی قابلیت ها و ظرفیت های دانش آموزان و مدارس در زمینه سلامت و تندرستی ششمین جشنواره سفیران سلامت برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد علی زارعی در آیین افتتاحیه ششمین جشنواره کشوری سفیران سلامت دانش آموزی در شیراز  گفت: تغذیه سالم ایمنی و بهداشت، محیط مدرسه بهداشت فردی و پیشگیری از بیماری های واگیردار (کرونا، آنفلوانزا، پدیکلوزیس) و غیر واگیردار(قلبی، کلیوی، دیابت)، بهداشت دهان و دندان حفظ محیط زیست ، بازیافت زباله، تفکیک زباله ( پسماند خشک و تر )، از محورها و موضوعات ششمین جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی کشور در شیراز است.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس گفت : آلودگی هوا، اهمیت ورزش و تحرک بدنی در سلامتی، رعایت پروتکل های بهداشتی و چگونگی اجرای آن در مدارس اهمیت واکسیناسیون از دیگر محورهای و موضوعات برگزاری جشنواره است.

زارعی گفت: این جشنواره در قالب  های ، شعرو سرود، داستان کوتاه، سخنوری رسانه و فضای مجازی، پاد کست ، ویدئو کست هنرهای نمایشی،  قصه گویی،  فیلم کوتاه  داستانی، نماهنگ،  پویانمایی هنرهای تجسمی،  نقاشی،  پوستر،  کاریکاتور،  اینفوگرافی،  موشن گرافی و عکاسی برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی ششمین جشنواره کشوری سفیران سلامت دانش آموزی گفت: این جشنواره که از دی ماه آغاز گشته است در اردیبهشت ماه سال آینده  و در هفته سلامت اختتامیه آنرا در پیش خواهیم داشت.

زارعی افزود: خوشبختانه در سال گذشته بیش از 5 هزار دانش آموز فارسی در این جشنواره شرکت کردند که از این بین 32 دانش اموز استان حایز مقام کشوری و 1 دانش آموز حایز مقام جهانی شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :