24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۸:۱۴:۰۰
کد مطلب:  1855855
طی حکمی از سوی وزیر آموزش ‌و پرورش؛
«محمود نقوی»، «مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان» شد

طی حکمی از سوی وزیرآموزش‌ و پرورش، «محمود نقوی»، «مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان» شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن حکم یوسف نوری، به شرح زیر است:

جناب آقای محمود نقوی

باتوجه به تعهد، تجارب و شایستگی جناب عالی به موجب این ابلاغ، به عنوان «مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان» منصوب می شوید.

امید است با استعانت از پیشگاه خداوند متعال، پیروی از منویّات و مطالبات مقام معظم رهبری«مدظله العالی» و پیگیری سیاست های رئیس جمهور محترم، در تحقق برنامه های وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم در سطح استان موفق و مؤید باشید در این راستا، رعایت اصول «عدالت محوری»، «انقلاب گری»، «مردم داری»، «پاکدستی و فسادستیزی» و «قانون مداری» دولت مردمی، الزامی است.

انتظار می رود ضمن در نظر داشتن مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست های کلی ایجاد تحول در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و قوانین و مقررات آموزش و پرورش در پیگیری موارد ذیل اهتمام و جدیّت داشته باشید و نتیجه اقدامات را پایان خردادماه هر سال به این جانب گزارش نمایید:

- افزایش منزلت و مرجعیت فرهنگیان.

- جلب مشارکت نخبگان و معلمان فرهیخته استان در تصمیم سازی های استان.

- تقویت شورای آموزش و پرورش استان وجلب مشارکت والدین و فرهنگیان در این شورا.

- رصد و ارتقای مستمر عملکرد استان در نشانگرهای ارزشیابی نظام آموزش و پرورش و استانداردهای آن مصوب شورای عالی آموزش و پرورش.

- سامان دهی هدایت تحصیلی با رویکرد توسعه متوازن در شاخه ها و رشته های تحصیلی متناسب با اسناد بالادستی و آمایش سرزمین.

- سامان دهی و سازمان دهی نیروی انسانی آموزش و پرورش استان از حیث کمی و کیفی.

- تدوین و اجرای برنامه درسی به منظور معرفی حرفه ها، هنرها، جغرافیا، آیین و رسوم، نیازها و شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان.

- ارتقای دانش ها و مهارت های دانش آموزان در شش ساحت تربیتی و پیشگیری و مدیریت آسیب های اجتماعی در میان ایشان.

- تنوع بخشی به منابع مالی با تأکید بر افزایش قابل توجه موقوفات و امور خیریه و جلب مشارکتشهرداری ها و سازمان ها و مؤسسات دیگر.

- اجرای اصولی و دقیق دستورالعمل طرح «مولدسازی دارایی های آموزش و پرورش» ابلاغی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها.

- جوان گرایی در تعیین معاونان اداره کل و رؤسای ادارات نواحی و مناطق و ایجاد سازوکار شناسایی و رشد مدیران آموزش و پرورش با هماهنگی کامل با اعضای شورای معاونان وزارت .

- اولویت بخشی به آموزش ابتدایی در تأمین و تخصیص منابع مالی و نیروی انسانی نخبه و کارآمد .

- برنامه ریزی و پیاده سازی برنامه ویژه مدرسه (بوم).

      توفیق روزافزون جناب عالی را در انجام وظایف محوله از خداوند متعال مسألت دارم.

شایان ذکر است؛ «محمود نقوی»، فوق لیسانس رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی، دانشجوی دکتری رشته ادیان است و 29 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارد.

وی در کارنامه شغلی و فعالیت های مدیریتی خود، مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فامنین، معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، مسئول سازمان دانش آموزی شهرستان فامنین همدان، مسئولیت اداره مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان، مدیریت مدرسه غیردولتی متوسطه اول ناحیه یک همدان، کارشناس مسئولی آموزش متوسطه دوم ناحیه ۳ کرج، معاونت پرورشی دبیرستان موحدین ناحیه ۳ کرج، مدیریت دبیرستان بزرگسالان شهدای انقلاب ناحیه ۳ کرج را ثبت کرده است.

به اشتراک بگذارید :