21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۱۹:۱۴:۰۰
کد مطلب:  1855959
مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان:
تلاش کردیم سبک جدید با رویکرد تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش استان جاری شود

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان: تلاش کردیم یک سبک جدید با رویکرد تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش استان ساری جاری شود.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان،  محمد پورداود در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که رویکرد ما در دستگاه تعلیم وتربیت استان کار با برنامه بر مبنای سند تحول بنیادین بوده است، اظهار کرد: تمامی توفیقات با کار تیمی  حاصل شده است.

   پورداود معلم را رکن رکین و مهم ترین عنصر تعلیم و تربیت، عناصر فکور و تحول آفرین و باغبانان بوستان دانش خواند و افزود: در زیست بوم جدید متاثر از کرونا با سعی بلیغ و جهد جهید خویش اجازه وقفه تحصیلی ندادند و کلمه کارستان را معنا بخشیدند.

   وی تصریح کرد: تلاش کردیم با نهضت روابط انسانی برگرفته از آیات قرآن کریم و سیره ائمه هداه (علیهم السلام اجمعین) معلم را بر صدر بنشانیم و قدرش بدانیم و پس از دریافت این موضوع معلمان خود به میدان کمک آمدند و فاصله بین صف و ستاد کم و کمتر و سرمایه اجتماعی ما بیشتر و بیشتر شد.

   مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان عنصر دوم مهم تعلیم و تربیت را دانش آموز ذکر کرد و گفت:  تلاش شد بر اساس ساحت های ششگانه تربیت ارتقاء علمی و دینی آنان در صدر قرار گیرد و بسان اساتید خود در مسابقات مختلف علمی المپیاد ها مسابقات قرآنی خویش بدرخشند و رتبه ۴ در رشته علوم انسانی بعد از 10 سال یکی از نمونه های این مهم بود.

   پورداود با تأکید بر اهمیت محتوا به عنوان عنصر سوم، خاطرنشان کرد: در عصر کرونا با تدارک یک استودیوی ویژه ساخت برنامه های همکاران در تمام  دوره های تحصیلی به عنوان یک پارادایم در کشور مطرح شد.

   وی با اشاره به برخی از موفقیت های آموزش و پرورش استان، خاطرنشان کرد: کسب رتبه برتر کشوری در حوزه نماز و تقدیر از مدیرکل در اجلاس سراسری بیست و هشتم نماز، کسب رتبه برتر استانی در حوزه نماز مدارس برای دو سال متوالی، کسب رتبه برتر کشوری توسط شورای آموزش و پرورش استان، پوشش  95 درصدی سوادآموزی (بالاتر از میانگین کشوری)، کسب رتبه استان برتر در جشنواره شهید رجایی و معرفی مدیرکل به عنوان مدیر شایسته، پوشش دانش آموزان در فضای شاد بیش از 80 درصد، اجرای برنامه سنجش سلامت کودکان بدو ورود به دبستان به صورت 100 درصدی، توسعه مراکز اختلالات یادگیری به 19 مرکز، شناسایی و جذب دانش آموزان با نیاز های ویژه، تحقق پوشش تحصیلی 98.46 درصدی دوره ابتدایی که افزایش یک و یک صدم درصدی نسبت به میانگین کشوری است، کیفیت بخشی به آموزش کلاس های چند پایه به ویژه در روستا ها، ارتقاء کمی و کیفی آموزش و پرورش در مدارس روستایی و عشایری 100  درصد، ارتقاء  سطح حرفه ای معلمان و تبادل تجربیات آموزشی و پرورش، کسب 5 رتبه اول کشوری 7 رتبه دوم کشوری و 6 رتبه سوم کشوری در جشنواره های علمی – پژوهی پژوهش سراهای دانش آموزی، افزایش پوشش تحصیلی دوره اول متوسطه به 94.38 درصد کاهش نرخ ترک تحصیل در دوره اول متوسطه به 4.78 درصد ازجمله این موفقی ها بوده است.

   مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان گفت: تلاش کردیم یک سبک جدید با رویکرد تعلیم و تربیت درآموزش و پرورش استان غالب شود و اجازه دخالت به هیچ حزب، جناح و گروهی داده نشد.

به اشتراک بگذارید :