21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ۲۳:۰۲:۰۶
کد مطلب:  1856101
پیام تشکر و خداحافظی مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان همدان در پیامی از فرهنگیان شریف، دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی قدردانی کرد.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، متن پیام محمد پورداود به شرح زیر است:

                 سبحانک یا ربنا لک الحمد

همکاران شریف فرهنگی ام، دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی 
  سپاس خدایی را که سخنوران در ستودن او بمانند و شمار گران شمردن نعمت های او ندانند و کوشندگان حق او گزاردن نتوانند. خدایی که پای اندیشه تیزگام در راه شناسایی او لنگ است و سر فکرت ژرف رو به دریای معرفتش بر سنگ. صفت های او تعریف ناشدنی است و به وصف در نیامدنی و در وقت ناگنجیدنی و به زمانی مخصوص نابودنی. به قدرتش خلایق را بیافرید و به رحمتش بادها را بپراکنید. سرلوحه دین شناختن اوست و درست شناختن او، باور داشتن او و درست باورداشتن او به یگانه انگاشتن او، و یگانه انگاشتن، او را به سزا اطاعت نمودن.
    اینک که طلیعه طلوع طلعت گذار از سنگین باری مسوولیت خطیر مشحون از خطر و گریوه، به سبک باری برای شانه های نحیف این جانب رقم خورد و با موهبت خداوندی اش کشتی دستگاه تعلیم و تربیت استان با خدمتگزاری این جانب به ساحل آرام رسید. بر آستان جانان گلبانگ سربلندی بر آسمانم توان زد و غریو شادی و شکر به بلندای ستیغ الوند سترگ بر می آورم و از این عالم ناسوتی امید به وصال هاهوتی اش دارم گرچه به مصداق:
از دست و زبان که برآید
 کز عهده شکرش به در آید
   قطره ای از اقیانوس بی کران شکرش نتوانم بودن. باز هم بر آستان الوهیتش سر تعظیم فرود می آورم به خاطر معلمانی که دیارم دارد و بهترند از برگ درخت و در آموزش و تربیت اما استوارند و سخت.
  به رسم ادب از همراهی همه فرهنگیان، دانش آموزان و اولیا، مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور، اعضای شورای معاونین استان، رؤسای آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق، وزرای پیشین آقایان دکتر بطحایی و حاجی میرزایی و وزیر فعلی جناب آقای دکتر نوری که با تماس پر از عطوفتش خستگی 4 ساله زدودند، از استانداران پیشین آقایان مهندس نیکبخت و شاهرخی و استاندار فعلی آقای دکتر قاسمی فرزاد، معاونین سیاسی و امنیتی پیشین و فعلی آقایان مهندس آزادبخت و دکتر باب الحوائجی، نمایندگان معزز در مجلس خبرگان رهبری، نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه همدان، مجمع نمایندگان پیشین و فعلی استان، ائمه جمعه استان، فرمانداران، بخشداران و همه نهاد ها و دستگاه های اجرایی و اصحاب رسانه سپاس بی حد و عد دارم و از همه عزیزان بابت قصورها طلب حلالیت دارم.

سراپا اگر زرد و پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم

چو گلدان خالی، لب پنجره
پُر از خاطرات ترک خورده ایم

اگر داغ دل بود، ما دیده ایم
اگر خون دل بود، ما خورده ایم

دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده ایم 

     خاک پایتان 
   محمد پورداود

به اشتراک بگذارید :