21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۰۹:۴۱:۲۴
کد مطلب:  1856607
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
آغاز فرایند یازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از آغاز فرایند یازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم در استان مازندران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» با اعلام این خبر گفت: جشنواره نوجوان سالم، با هدف ترویج شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر، هرساله در کلیه مدارس کشور و در تمام دوره های تحصیلی برگزار می شود. در این جشنواره، که در سه بخش خلاقیت های دانش آموزی، ابتکارات مدرسه ای و ابتکارات جامعه محور برگزار می شود، دانش آموزان، والدین و همکاران فرهنگی می توانند آثار خود را در جشنواره ارائه نمایند.

وی افزود: در بخش خلاقیت های دانش آموزی، دانش آموزان در قالب رشته های نقاشی، عکس، فیلم کوتاه، مقاله، روزنامه دیواری، ایده پردازی، چندرسانه ای و انشاء آثار خود را ارائه می کنند. در بخش ابتکارات مدرسه ای نیز، همکاران فرهنگی می توانند در زمینه ی شیوه های تدریس و آموزش پیشگیری، تولید محصولات و منابع آموزش و فرهنگی، همچنین ارائه پروژه های ابتکاری در زمینه پیشگیری در مدرسه، آثار خود را ارائه کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران اضافه کرد: در بخش ابتکارات جامعه محور نیز، گروه های همیار دانش آموزی، از جمله کانون های یاریگران زندگی می توانند، آثار و دستاوردهای خود را در زمینه های ایده پردازی و طراحی و تدوین راهکارها، تدوین نیمرخ محلی، حمایت جویی و طراحی و اجرای پروژه های کوچک، مستندسازی و تدوین درس آموخته ها ارائه نمایند.

شعبانی اظهار کرد: تا کنون ده دوره از جشنواره نوجوان سالم برگزار شده و خوشبختانه تجارب و درس های مختلفی از چالش ها و فرصت ها و نیز چارچوب فنی و اجرایی آن کسب شده است. هم اکنون یازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم در سطح مدارس استان در حال اجراست. انتظار می رود همکاران  محترم در اطلاع رسانی این جشنواره با نهایت جدیت خود کوشش نموده و برای شرکت دانش آموزان، همکاران فرهنگی و اولیاء دانش آموزان  تلاش نمایند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کارشناسان محترم شهرستان ها و مناطق بعد از داوری اصل آثار  رتبه های اول، دوم و سوم را همراه فرم داوری در بازه زمانی 10 تا 15 بهمن به دبیرخانه استانی ( اداره کل آموزش و پرورش ) ارسال می نمایند و فرایند داوری استان از آن تاریخ آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :