24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ ۱۳:۰۹:۴۵
کد مطلب:  1857045
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان خبر داد:
آغاز اجرای طرح گویا ویژه نوآموزان دوره پیش از دبستان خراسان رضوی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان از آغاز اجرای طرح گویا ویژه نوآموزان دوره پیش از دبستان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، ابوالحسن حقیقی با اشاره به آغاز اجرای طرح گویا ویژه نوآموزان دوره پیش از دبستان استان گفت: توسعه توانایی زبانی کودکان در جهت ارتقا مهارت های ارتباطی آنان امری ضروری است، در این راستا شش هزار و 300 نوآموز سراسر استان تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی مربیان پیش دبستانی یکی از شروط اساسی در تحقق و اجرای کیفی این طرح به شمار می رود اظهار داشت: کارگاه های دانش افزایی با هدف تبین و آشنایی با مفاهیم و مهارت‌های پایه مورد انتظار اجرای طرح گویا و همچنین آشنایی با نحوه طراحی واحد یادگیری برگزار می شود.

حقیقی افزود: استان خراسان رضوی با بهره گیری از ظرفیت گروه آموزشی پیش دبستانی به تولید محتوای آموزشی با محوریت تقویت مهارت‌های چهارگانه زبانی پرداخته است که روزانه در بستر سامانه شاد بارگذاری و در اختیار جامعه مخاطب  قرار می گیرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در راستای تحقق کیفی اجرای طرح گویا از ظرفیت سیمای خراسان رضوی استفاده شده است تصریح کرد: مجموعه عروسکی "جویا"  با هدف ارتقا مهارت دیالوگ، تقویت روحیه پرسش‌گری و ارتقا فرهنگ مطالعه از سیمای خراسان رضوی پخش می گردد.

به اشتراک بگذارید :