24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۰۹:۱۴:۰۳
کد مطلب:  1857919
مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس خبر داد:
لزوم توجه ویژه برای تکمیل و تجهیز پروژه های آموزشی و پرورشی ناحیه 4 مشهد/ 36 درصد دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد در رشته های فنی،حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس گفت: 36 درصد دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد در رشته های فنی،حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سید جواد قوامی نژاد با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی با استفاده از ظرفیت ساعات موظف و غیر موظف همکاران، نیروهای خرید خدمات آموزشی و برون سپاری در آغاز سال تحصیلی اجرایی شد اظهار داشت: هنرستان تخصصی شهید چراغچی به عنوان اولین هنرستان هنرهای اسلامی، هنرستان تخصصی تربیت بدنی شهید فرازی و همچنین هنرستان شهید جواد قدیری نغندر در آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس را به بهره برداری رسیدند.

وی با بیان اینکه تجزیه و تحلیل نتایج دو سالانه امتحانات نهایی به صورت مدرسه به مدرسه و منطقه ای و همچنین بررسی نقاط ضعف به صورت رشته ای و تلاش در جهت بهبود و تقویت آن در راستای کیفیت بخشی به فرایند آموزش دانش آموزان اجرایی شده است افزود: به منظور بازگشایی ایمن مدارس فضای مدرسه، کلاس های درسی، کارگاه ها و سالن ها منطبق بر دستورالعمل های بهداشتی آماده سازی شده اند.

قوامی نژاد با اشاره به اینکه توجه به توسعه و گسترش رشته های شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش در دستور کار قرار گرفته است و در حال حاضر بیش از ۳۶ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد در هنرستان ها مشغول تحصیل هستند خاطرنشان کرد: پروژه احداث استخر فجر تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با توجه به اینکه ناحیه چهار آموزش و پرورش مشهد فاقد استخر می باشد، نیازمند توجه جدی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس با تاکید بر اینکه پروژه‌های چمن طبیعی فجر، زمین ورزشی توفیق و سالن حاتمی برای بهره برداری بیشتر نیازمند توجه هستند اظهار داشت: در بازه زمانی هشتم مردادماه تا ۲۶ شهریور ماه سال جاری حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر در پایگاه تجمیعی واکسیناسیون مستقر در سالن ورزشی شهید کوشه ای واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه کارگاه های آموزش دستورالعمل های بهداشتی در سه مرحله برای همکاران آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی و همچنین خدمتگزاران و سرایداران برگزار شده است افزود: به منظور تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز ۹۸۱ کلاس درس مدارس دولتی این ناحیه آموزش و پرورش، علاوه بر به کارگیری ۲۹۰ نفر نیروی غیر موظف شاغل و بازنشسته در ابتدای شهریور ماه، سازماندهی ۱۰۰ نفر از همکاران رسمی متقاضی جابجایی و جذب حدود ۹۵ نفر نیروی خرید خدمات آموزشی جدید از طریق مصاحبه در دستور کار قرار گرفت و تمامی کلاس های ناحیه چهار آموزش و پرورش مشهد پوشش داده شد.

قوامی نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۷۴ نیروی خرید خدمات آموزشی در آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد مقدس مشغول کار هستند خاطرنشان کرد: ۴۸ هزار و ۵۸۹ دانش آموز در آموزش و پرورش ناحیه چهار مشغول تحصیل هستند و نُرم کلاس های این ناحیه بیش از ۳۶ دانش آموز است.

وی در ادامه افزود: ۷۰ جلسه کارگاهی ویژه مدیران و آموزگاران به ویژه نیروهای خرید خدمات آموزشی از ابتدای سال تحصیلی به صورت مجازی و حضوری با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی برگزار شده است.

قوامی نژاد با بیان اینکه هنرستان های هنرهای اسلامی ایرانی و تربیت بدنی با وجود اینکه به بهره برداری رسیده اند ولی در حال حاضر نیاز به توجه ویژه از لحاظ کارگاه و تجهیزات هنرستانی دارند افزود: پروژه دبستان موسوی قوچانی نیز با وجود 55 درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند توجه بیشتر برای تکمیل است.

به اشتراک بگذارید :