21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۳:۰۴:۴۷
کد مطلب:  1858593
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان؛
ساعات حضور دانش آموزان در مدارس استان افزایش می یابد

پیرامون آموزش حضوری در مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در استودیو خبر ساعت 20 سمنان حاضر و موضوع را تببین کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی در استودیوی خبر صدا و سیمای مرکز سمنان درخصوص آموزش حضوری مدارس اظهار کرد: ساعات حضور دانش آموزان در مدارس به تدریج افزایش می یابد.
وی گفت: در ابتدای آذرماه جاری آموزش مدارس در قالب نوبت بندی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب به صورت حضوری ارائه شده و امتحانات هم در تمام دوره های تحصیلی به صورت حضوری گرفته شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اعلام این خبر که از فردا با اتمام امتحانات، نتایج آن را تحلیل خواهیم کرد، افزود: درصدد هستیم با تحلیل نتیجه امتحانات نقاط ضعف و عقب ماندگی دانش آموزان را شناسایی کرده و در ادامه فعالیت حضوری مدارس برای رفع آنها اقدام کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ادامه حضور دانش آموزان در مدارس پس از امتحانات اشاره کرد و گفت: در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، توسط رییس جمهور و استاندار بر حفظ سلامت دانش آموزان تأکید فراوان شده و امیدواریم با توجه به بهبود شرایط و واکسینه شدن فرهنگیان، دانش آموزان و خانواده آنان بتوانیم در فضای سالم، تعلیم و تربیت بانشاط داشته باشیم. این مقام مسؤول همچنین از افرادی که تاکنون واکسن خود را دریافت یا تکمیل نکرده اند درخواست کرد برای دریافت واکسن خود و بهبود شرایط حاکم بر جامعه اقدام کنند.
دستورانی در پاسخ به سئوالی که باتوجه به غیرحضوری بودن آموزش ها چه تسهیلاتی به دانش آموزان داده می شود، اظهار کرد: در امتحانات نهایی سال قبل و امسال و همچنین کنکور دانشگاه ها سطح دشواری سئوالات باتوجه به کیفیت محتوای آموزش های ارائه شده و رعایت حال محصلان بوده است.

 

برای دیدن گزارش تصویری، اینجا کلیک کنید.

 

به اشتراک بگذارید :