24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ۱۳:۵۱:۵۸
کد مطلب:  1858691
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
شوراهای آموزش و پرورش زمینه ساز توسعه دستگاه تعلیم و تربیت و تحقق عدالت آموزشی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی به مناسبت هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت : شوراهای آموزش و پرورش زمینه ساز توسعه دستگاه تعلیم و تربیت و تحقق عدالت آموزشی هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه قانون شوراهای آموزش و پرورش یکی از قوانین مترقی جمهوری اسلامی است که تحقق مشارکت در امر تعلیم و تربیت را فراهم ساخته است اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری در حوزه تعلیم و تربیت و امکان مهارت آموزی و کارآفرینی را برای دانش آموزان فراهم می کند. 

وی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش امکان توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی را فراهم و سیاست گذاری آینده پژوهی و تمرکز زدایی در آموزش و پرورش را محقق می سازد افزود: شوراهای آموزش و پرورش ایجاد منابع مالی پایدار برای  آموزش و پرورش را محقق و به تحقق عدالت آموزشی کمک می کنند. 

خدابنده با اشاره به اینکه شوراهای آموزش و پرورش از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار هستند و برگزاری منظم جلسات آن به رفع مشکلات آموزشی و پرورشی کمک شایانی می کند خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی یک شورای آموزش و پرورش استانی، ٣٠ شورای شهرستانی و ١٠ شورای منطقه ای مجموعا با ۵۴٩ عضو فعال هستند، در سال جاری سه جلسه استانی با ٣٧ مصوبه و همچنین ٢۶٣ جلسه با یک هزار و ٣٠٩ مصوبه در شهرستان ها و مناطق در قالب شورای آموزش و پرورش برگزار شده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه همکاران ما در ایام شیوع ویروس کرونا و ارائه آموزش های مجازی در راستای استمرار فرآیندهای آموزشی و پرورشی دانش آموزان زحمات مضاعفی را متحمل شده اند که شایان تقدیر است تاکید کرد: هیچ چیز و هیچ کس جایگزین حضور فیزیکی معلم و دانش آموز در کلاس درس نمی شود چرا که در آموزش حضوری معلم علاوه بر انتقال دانش با توجه به نقش الگویی خود شخصیت و هویت دانش‌ آموزان را شکل می دهد. 

خدابنده در پایان افزود: در حال حاضر با توجه به کنترل شیوع ویروس کرونا، واکسیناسیون گسترده فرهنگیان و دانش آموزان ١٢ تا ١٨ ساله و بهبود شرایط موجود برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی به سمت آموزش حضوری پیش می رویم.

به اشتراک بگذارید :