21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۰۶:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1859197
مقابله باهجمه های فرهنگی غرب،مهم ترین کارکردآموزش و پرورش

وزیر کشور با بیان این که برخی از آسیب های اجتماعی امروز جامعه ناشی از نگاه به فرهنگ منحط غربی است، گفت: با رجوع به اندیشه های دینی و اسلامی و همچنین کار کارشناسی علمی و راهبردی به حل آسیب ها اهتمام جدی داشته باشیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در همایش بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش، اظهار کرد: از جمله مهم ترین کارکرد وزارت آموزش و پرورش، مقابله با هجمه های فرهنگی کشورهای غربی است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به تأسی از مکتب اهل بیت و اندیشه های استوار حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) الگویی حرکت بخش در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ارائه دهد.

وی در این خصوص گفت: تربیت دانش آموزان با اندیشه های دینی و الهی می تواند باعث سالم ماندن جامعه از هر گونه آفات و آسیب های اجتماعی شود.

وحیدی اظهار کرد : به تجربه دیده شده، هر جا که از مکتب و آموزه‌های اسلامی، رهبری و شهیدانی مانند سردار حاج قاسم سلیمانی پیروی کردیم انسان‌هایی در بالاترین فضائل و کمالات را داشتیم و جامعه در مسیر تعالی حرکت می کرد.

جانشین رییس جمهوری در شورای اجتماعی کشور با بیان این که وزارت کشور به عنوان دستگاه حاکمیتی و فرابخشی مسئولیت جدی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی دارد، گفت: در همین راستا سازمان امور اجتماعی کشور با همکاری نزدیک با دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی به دنبال کنترل پایدار آسیب های اجتماعی در کشور است.

به اشتراک بگذارید :