21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۰۹:۳۷:۴۷
کد مطلب:  1859615
در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خفر مطرح شد

طبق بخشنامه جدید وزارتی ، آموزش حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان خفر جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور دکتر جهانخواه فرماندار  شهرستان خفر،اقلیمی مدیریت آموزش و پرورش ،دکتر فردوسی رئیس شبکه بهداشت ،بخشداران ، شهردار باب انار، معاونین و نماینده مدیران در دفتر مدیریت آموزش و پرورش  برگزار گردید. 

این جلسه ابتدا با تلاوتی چند از کلام الله مجید آغاز شد ،سپس اقلیمی ضمن خیر مقدم خدمت مدعوین  به ارایه گزارش های عملکرد آموزش و پرورش در یکسال اخیر پرداخت و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ پروژه عمرانی و نوسازی مدارس شهرستان خفر درحال اجرا است و شایسته است از مساعدت های دکتر رضایی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، دکتر جهانخواه فرماندار شهرستان ، همکاران اداری و خیرین که در اجرای این پروژه ها همکاری و حمایت همیشگی را داشتند قدردانی کرد.

در ادامه وی افزود: با توجه به بخشنامه وزارتی در راستای جلوگیری از افت شدید تحصیلی دانش آموزان و آسیب های  فضای مجازی، آموزش حضوری با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس این بخشنامه، حضور مدیران، معاونان و سایر همکاران در مدرسه، طبق برنامه هفتگی الزامی است و آموزش و تدریس باید از محیط کلاس ارائه شود.

رعایت جدول زمان‌بندی آموزش حوزه‌های یادگیری بر اساس برنامه درسی مصوب در این بخشنامه مورد تأکید است.

سپس جهانخواه فرماندار خفر در این جلسه با اشاره به نقش آموزش و پرورش در توسعه اظهار داشت: آموزش از مؤلفه های اصلی  توسعه پایدار به شمار می رود و وزارت آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی ترین نهاد در جامعه شرط اصلی و تردیدناپذیر در توسعه همه جانبه کشور است.

ایشان در ادامه افزود:با توجه به این که بیشتر مردم و معلمان واکسیناسیون شده‌اند، مدارس با رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های ‌بهداشتی باید باز باشند و معلمان در مدارس حضور داشته باشند تا چرخه آموزش و پرورش دچار مشکل نشود.

در ادامه دکتر فردوسی رییس بهداشت شهرستان از آمادگی شبکه بهداشت  در جهت کمک به آموزش وپرورش خبرداد.

در پایان بعد از تبادل نظر  اعضای شورای آموزش و پرورش، مصوبات ذیل مورد تاکید قرار گرفت:

•  آموزش حضوری دانش آموزان در تمامی مقاطع با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی

•  اطلاع رسانی تمام دستگاه های شهرستان در مورد مصوبه آموزش حضوری

•  ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی به رانندگان سرویس   مدارس 

•  تامین امنیت مسیر عبور دانش آموزان توسط نیروی انتظامی شهرستان

•  ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا 


قابل ذکراست است اگرچه مدارس از ابتدای آذرماه در تمام مقاطع تحصیلی بازگشایی شده‌اند اما ساعات محدود حضور دانش‌آموزان با بی‌توجهی برخی مدارس به آموزش حضوری باعث شده تا خانواده‌ها این سبک از بازگشایی را صوری و صرفاً برای رفع تکلیف بدانند.

 

به اشتراک بگذارید :