21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۱:۲۶:۵۸
کد مطلب:  1859959
جلسه شورای آموزش وپرورش و تجلیل از اعضای شورا

معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب گفت: *همه ارکان جامعه در خدمت آموزش و پرورش و حمایت از تعلیم و تربیت هستند و مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان داراب در ۵ ساله اخیر مقام برتر کشور را کسب کرد و من دست این خیرین بزرگوار را می بوسم

به گزارش کارشناس روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان داراب به مناسبت هفته شوراهای آموزش وپرورش  جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان داراب با حضور «اصغر فرودی» معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب، «علی محمد اطاعت» معاون مدیر کل و  مدیر آموزش و پرورش شهرستان داراب و معاونین پرورشی وتربیت بدنی و آموزشی ، مسئولین نمایندگی رستاق و جنت شهر ، کارشناس مسئول مشارکت های مردمی و امور شاهد و ایثارگران و دیگر اعضای  شورای آموزش و پرورش، به جهت تجلیل و ارائه گزارش عملکرد این مدیریت در باشگاه فرهنگیان داراب  برگزار شد.

 اصغر فرودی فرماندار ویژه داراب گفت: باید همه ارکان جامعه در خدمت آموزش و پرورش و در راستای حل مشکلات نظام آموزشی باشند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان داراب تصریح کرد: اینکه قانون گذار یک جمع از شخصیت های تاثیرگذار حقوقی و حقیقی یک استان و شهرستان را به عنوان اعضای شورا تعیین نموده است، نشان دهنده اهمیت جایگاه شورای آموزش و پرورش است.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: قرار نیست، دستی از غیب بیاید و مشکلات آموزش و پرورش را حل کند، همین من و شما به عنوان اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای حل مشکلات اقدامی کنیم.

وی گفت: در بحث مبارزه با کرونا، فرهنگیان نقش شایسته و الگویی داشتند و در همین راستا، آنان باید در تزریق دوز سوم واکسن پیش قدم شوند.

*دوران پساکرونا برای آموزش و پرورش بسیار سخت است*

علی محمد اطاعت گفت: باتوجه به جدیت و پیگیری های اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان داراب ۹۰ درصد از مصوبه های شورا اجرایی و عملیاتی شد.

وی افزود: طی این چند سال خدمات زیادی در حوزه ها و بخش های مختلف آموزش و پرورش صورت گرفته و این نتیجه همکاری و همراهی یک تیم بود که صمیمانه از آنان سپاسگزارم.

رئیس اداره آموزش و پرورش داراب تصریح کرد: به دلیل شرایط کرونایی  عده ای ترک تحصیل کرده آمد که موضوع بسیار مهم و چالش برانگیز است به همین دلیل آموزش و پرورش در دوران پساکرونایی شرایط بسیار سختی خواهد داشت.

 اصغر فرودی معاون استاندار و فرماندار ویژه داراب در جلسه شورای آموزش و پرورش بیان داشت: تقدیر و تشکر دارم از شورای آموزش و پرورش شهرستان که بصورت جد پیگیر مسائل آموزشی و پرورشی شهرستان در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار نمود: همه ارکان جامعه خصوصا مجموعه مدیریتی شهرستان و ادارات خدمت رسان در خدمت آموزش و پرورش و درخدمت تعلیم و تربیت در راستای توسعه نظام آموزش و پرورش هستند.
فرماندار ویژه شهرستان تصریح کرد: دهه مبارک فجر در پیش است، پروژه های نیمه تمام بایستی شبانه روز کار شود تا اتمام و به بهره برداری برسد، همچنین برنامه های فرهنگی پرمحتوا نیز در دستور کار قرار گیرد.


 معاون استاندار در شهرستان گفت: آمار کرونا در شهرستان به انگشتان یک دست می‌رسد که این نشان از واکسیناسیون و رعایت پروتکل ها است و توقع است که برای تزریق دوز سوم نیز همه فرهنگیان پیشتاز باشند، حضور دانش آموزان در مدارس حتما با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد کرونا باشد.
فرودی افزود: در خصوص پسا کرونا بایستی برنامه ریزی های جامعی کنیم، فعالیت های بدنی را در مدارس بیشتر و ترجیحا در کلاسهای حضوری از اوردن موبایل جلوگیری شود، همچنین استفاده از تبلت و موبایل را هم نرم افزاری و هم فرم نشستن و استفاده کردن از موبایل به بچه ها اموزش دهیم.


رئیس شورای آموزش و پرورش اضافه نمود: در روستاهایی که مدرسه مناسب نداریم اقدام به مدرسه سازی شود، هم از پتانسیل خیرین مدرسه ساز استفاده شود و هم در پروژه های شهرستانی، استانی و ملی دیده شود و در دستور کار قرار گیرد.
 شایان ذکر است که در این جلسه اطاعت رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان  و ستوده رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان گزارشی از عملکرد حوزه های مختلف اداری، آموزشی و عمرانی ارائه نمودند

درپایان  این مراسم از همه اعضای شورای آموزش و پرورش با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

تصاویر این تجلیل در گالری سایت اداره به آدرس

https://darab-fars.medu.ir/fa/media-archive/image/129671?ocode=1000001185

به اشتراک بگذارید :