21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۱۴:۱۹:۳۷
کد مطلب:  1860567
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه مسابقات دانش آموزان استثنایی تاکید کرد؛
امکان استفاده رایگان دانش‌آموزان استثنایی و خانواده آن ها از اماکن ورزشی آموزش و پرورش

ستاری فر معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان استثنایی با بیان اینکه در تلاشیم فضاهای ورزشی تحت تملک وزارتخانه را که به ۴۰۰۰ مورد می‌رسد به صورت رایگان در اختیار تمام دانش آموزان با نیازهای ویژه و خانواده هایشان قرار دهیم که به زودی دستورالعملش را ابلاغ می‌کنیم گفت: آمادگی تجهیز فضاهای ورزشی آموزش و پرورش استثنایی را نیز داریم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ صادق ستاری فرد در مراسم افتتاحیه مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه که در مجتمع آموزشی نابینایان شهید محبی برگزار شد، با بیان اینکه در اصل سوم قانون اساسی، تربیت بدنی برای همه تاکید شده است و یکی از جلوه های عینی آن باید دانش آموزان باشند گفت: در ساحت اسناد تحولی و سیاست های بالادستی برقراری عدالت یکی از کلیدواژه هایی است که به کرات مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود: یکی از جلوه های برقراری عدالت، عدالت در نیروی انسانی و برخورداری از فضا و تجهیزات آموزشی و ورزشی است. از سوی دیگر یکی از جلوه های مهم عدالت، توجه به دانش آموزان و اقشاری است که به طرق مختلف نیازمند حمایت بیشتر هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برقراری عدالت برای دانش آموزان با نیازهای ویژه نسبت به دانش آموزان عادی از اهمیت بیشتری برخوردار است گفت: این امر هم به جهت آثار ورزش در جمع پذیری و هم تاثیر آن در تامین سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و افزایش اعتماد به نفس و خودباوری به ویژه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه اهمیت زیادی دارد.
ستاری فرد با تاکید بر این که هدف ما ارتقای زندگی این دانش آموزان است و تعلیم و تربیت تمام ساحتی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه اهمیت خاصی دارد، گفت: تربیت زیستی و بدنی یکی از ابعاد تربیت تمام ساحتی است و برگزاری مسابقات ورزشی می‌تواند به برقراری نظام عدالت کمک کند. 

وی افزود: هم چنین ما هم آمادگی داریم و هم خود را مکلف می‌دانیم که در تامین نیازهای دانش آموزان با نیازهای ویژه در خدمت این دانش آموزان باشیم.
ستاری فر به پیگیری هایی برای تسهیل استخدام افراد دارای معلولیت از طریق مجلس شورای اسلامی اشاره و با بیان اینکه در تلاشیم فضاهای ورزشی تحت تملک وزارتخانه را که به ۴۰۰۰ مورد می‌رسد به صورت رایگان در اختیار تمام دانش آموزان دارای معلولیت و خانواده هایشان قرار دهیم که به زودی دستورالعملش را ابلاغ می‌کنیم گفت: آمادگی تجهیز فضاهای ورزشی آموزش و پرورش استثنایی را نیز داریم.

به اشتراک بگذارید :