21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۲۲:۰۴:۳۱
کد مطلب:  1860897
یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد برگزار شد

یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور اعضا برگزار گردید

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش پاسارگاد ، همزمان با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش ، یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش ، بخشداران بخش مرکزی و پاسارگاد،شهردار سعادتشهر، جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج،جانشین فرماندهی انتظامی،نماینده شورای شهرستان، رییس شورای شهر مادرسلیمان، رییس اتاق اصناف شهرستان، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی،روسای ادارات  کمیته امداد امام خمینی (ره ) ، شبکه بهداشت و درمان ، ثبت احوال،فرهنگ وارشاد اسلامی، بهزیستی،اوقاف وامورخیریه، نمایندگان اولیا و مدیران ، خیٌرین و جمعی از کارشناسان مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد .

در ابتدای این جلسه مرادی مدیر آموزش و پرورش ضمن خیر مقدم به میهمانان ونیز تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته شورای آموزش و پرورش گفت :
هدف از تشکیل جلسات شورای آموزش و پرورش ایجاد تعامل و هم افزایی دستگاههایی اجرایی شهرستان در راستای حل مشکلات جاری وتلاش به منظور تسهیل اجرای برنامه های مجموعه ی مدیریت آموزش و پرورش می‌باشد. 
ایشان در ادامه به قرائت اهمّ مصوبات جلسات شورای آموزش و پرورش در طول سال ۱۴۰۰ و نتایج حاصل از آن پرداخته و افزودند :
براساس قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش انتظار داریم درخواستهایی که در این شورا مطرح و باصلاحدید فرماندار محترم بعنوان رییس شورای آموزش وپرورش منجر به مصوبه میگردد و تکالیفی را برای برخی ادارات و نهادهای اجرایی مشخص میکند، باجدیت تا حصول نتیجه پیگیری تا فرهنگیان عزیز، دانش آموزان و اولیای ارجمند نتایج مثبت آن را بطور ملموس مشاهده نمایند وبا آرامش خاطر رسالت اصلی خویش که همان تعلیم و تربیت است را به منصه ی ظهور برسانند.
مرادی در ادامه به موضوع جلسه یکصد وچهل و هشتم که برگزاری مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزی در سطح شهرستان در ایام الله دهه فجر است پرداخت و اشاره کرد :
ما باید به عنوان یک مسلمان با تمام تلاش فرهنگ قرآنی را  در جامعه ساری و جاری نماییم  و یکی از بهترین راه های تحقق فرهنگ قرآنی برگزاری باشکوه  مسابقات قرآن دانش آموزی است .
مرادی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان را به سفیران کلام وحی در خانواده ها تبدیل خواهد کرد گفت :
با یاری خداوند متعال مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزی در سال جاری همزمان با ایام الله  دهه فجر در دوره های مختلف تحصیلی با شرکت بیش از ۱۱۰۰ تَن از دانش آموزان دختر و پسر در رشته های مختلف و با میزبانی مدارس شهر و روستا  برگزار خواهد شد و انتظار میرود ادارات مختلف با مشارکت و حمایت‌های مادی و معنوی به نقش و رسالت قرآنی خویش جامه ی عمل بپوشند.

 


در ادامه این جلسه فلاحی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان پاسارگاد ضمن تبریک هفته شورای آموزش و پرورش و نیز ولادت حضرت زهرا (س) ، آموزش و پرورش را مجموعه ای مادر و انسان ساز خطاب کرد و افزود :
تا زمانی که مدیران به این باور قلبی نرسند که آموزش و پرورش وزارت مادر هست و وظیفه نیروسازی و تربیت نیروی انسانی که بزرگترین سرمایه اجتماعی را برعهده دارد ، جامعه پیشرفت نخواهد کرد.
ایشان با اشاره اینکه هر وزارت خانه و ارگانی وظیفه ای ذاتی را برعهده دارد گفت : 
وظیفه ذاتی آموزش و پرورش ، تربیت نیروی مولد امنیت ساز است. یعنی آموزش و پرورش باید نیروی های متخصص و متعهدی تربیت کند تا بتوانند امنیت را در تمام سطوح وابعاد در جامعه فراهم سازند .

فلاحی ضمن اشاره به اهمیت سند تحول بنیادین و اجرای گام دوم انقلاب اسلامی در مدارس گفت :
باید بحث تربیت نیروی های انقلابی و توسعه تفکرات انقلابی را در اولویت قرار داده و به آن توجه ویژه نماییم.

وی عالی ترین مرجع برای تصمیم گیری به منظور حل مسائل و مشکلات  آموزش و پرورش را شورای آموزش و پرورش دانست و افزود : باید در این شورا  نگاه ها و اقدامات تخصصی باشد و با تشکیل کمیته های مختلف، مسیر  را برای اجرای برنامه های آموزش و پرورش هموار نمود .
فرماندار شهرستان پاسارگاد  با اشاره به کمک های خیرین در مباحث آموزش و پرورش ، این حمایت ها را سرمایه گذاری برای فردای فرزندان این سرزمین نامید و افزود :
ادارات مختلف با مشارکت خویش در برگزاری مسابقات قرآن  ، در ایفای رسالت قرآنی خود در سطح جامعه اهتمام جدی داشته باشند.
درپایان مواردی به عنوان مصوبه این جلسه به تایید اعضا رسید .

گفتنی است تجلیل  از اعضایی که بیشترین مشارکت را با مجموعه آموزش و پرورش در طول یکسال اخیر داشته اند،حُسن ختام این جلسه بود.

به اشتراک بگذارید :