15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۱:۴۷:۴۹
کد مطلب:  1862947
از سوی امور بانوان و خانواده آموزش و پرورش کردستان؛
برنامه های هفته بزرگداشت مقام مادر و روز زن اعلام شد

امور بانوان و خانواده آموزش و پرورش کردستان برنامه های ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام مادر و روز زن را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، لیلا حیدری با تبریک فرارسیدن بیستم جمادی الثانی سالروز ولادت باسعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام و منزلت زنان و مادران جامعه اسلامی، برنامه های این هفته در سطح شهرستان ها و مناطق تابعه استان را اعلام کرد.

حیدری از برگزاری مراسم« یاس مهربانی»در شهرستان ها و مناطق استان خبرداد و گفت: در این همایش از بانوان ایثارگر و برگزیده فرهنگی شاخص، خیرین و حامیان دانش آموزان محروم و مستعد تجلیل خواهد شد.

وی الگوسازی و معاصرسازی شخصیت حضرت زهرا (س) و تاکید بر نقش زنان در تمدن سازی در برنامه ها و سخنرانی ها را از دیگر برنامه های این هفته برشمرد و گفت: کارگاه های تخصصی« حقوق زنان در اسلام» ویژه بانوان فرهنگی در شهرستان ها و مناطق استان برگزار می شود.

حیدری همچنین از اجرای مرحله سوم مانور کمک رسانی و حمایت از دانش آموزان دختر مستعد و محروم روستاها توسط 16 گروه جهادی « عدالت آموزشی یاوران علم» در شهرستان ها و مناطق استان توسط مشاوران و کارشناسان امور بانوان خبر داد  و خاطرنشان کرد: همچنین مرحله دوم آموزش های مرتبط با قانون جوانی جمعیت شامل سه طرح « طراحی مسیر شاد زیستن مشترک سواد زندگی» ، « بهبود بخشی و مدیریت سلامت دختران (بشری)» و « دوره آموزشی تربیت کودک در مدارس دخترانه» نیز در این هفته آغاز می شود.

وی دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همچنین عیادت از بانوان فرهنگی داری بیماری های صعب العلاج  و خاص، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای زن در شهرستان ها و مناطق، برگزاری همایش پیاده روی و کوه پیمایی بانوان فرهنگی را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

روزشمار هفته " بزرگداشت مقام شامخ زن و روز مادر "

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :