15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۰۸:۲۰:۰۷
کد مطلب:  1863967
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبر داد:
اجرای بسته تحولی کلاس گویا در مراکز پیش دبستانی استان برای دومین سال متوالی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از اجرای بسته تحولی کلاس گویا در مراکز پیش دبستانی استان برای دومین سال متوالی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبداللهی معاون آموزش ابتدایی استان از آغاز اجرای بسته تحولی کلاس گویا  برای دومین سال متوالی در 5 درصد  مراکز پیش دبستانی شهری و روستایی استان (116کلاس و برای 1168 نوآموز در دوره پیش دبستانی ) با راهبری کارشناسان شهرستان و اجرای مربیان مجری از اوایل دیماه و برگزاری دوره توانمندسازی مجریان  این طرح خبر داد.

عبداللهی توجه به حوزه زبان آموزی و تلفیق آن با یادگیری مهارت های زندگی در دوره پیش از دبستان، را از اهدف اجرای طرح به منظور  ارتقای کیفیت آموزش و پرورش دوره پیش از دبستان و استقرار تربیت تمام ساحتی نوآموزان اعلام کرد.

وی با اشاره به ابعاد مختلف کلاس گویا که به افزایش روحیه پرسشگری، دست ورزی، تقویت مهارت های زبانی (مهارت های گوش دادن ،سخن گفتن)، تجربه محوری با تاکید بر کاهش استفاده از فعالیت های مداد-کاغذی  در اجرای این طرح ، از مربیان و کارشناسان خواست تا با اجرای بهینه طرح زمینه جایگزینی گفتمان مهارت محور را به جای  گفتمان دانش محور فراهم کنند .

عبداللهی در پایان ابراز امیدواری نمود که  با توجه به تجارب موفق استان در سنوات گذشته در  اجرای دقیق این طرح با همکاری  و همراهی مربیان و اولیای نوآموزان در مراکز پیش دبستانی ، نتایج طرح سبب بهبود و ارتقای کیفیت آموزش های دوره پیش دبستان و تقویت مهارت های زبانی در نوآموزان گردد.

به اشتراک بگذارید :