15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ۰۹:۰۳:۳۵
کد مطلب:  1866043
درخشش دانش آموزان آسیب دیده بینایی کردستان در مسابقات شطرنج قهرمانی کشور

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از درخشش دانش آموزان آسیب دیده بینایی استان در مسابقات شطرنج قهرمانی کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش کردستان، خلیل رنجبر رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان با اعلام این خبر گفت: دربیست و یکمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر و دختر بانیازهای ویژه کشورکه به میزبانی استان البرز و به صورت آنلاین برگزار شد، دانش آموزان آسیب دیده بینایی استان مقام های اول و دوم در رشته شطرنج را کسب کردند.

رنجبر گفت: در این دوره از مسابقات صبا بهرام پور دانش آموز آسیب دیده بینایی آموزشگاه بی بی دلشاد سقز، با کسب مقام اول در شطرنج مدال طلای این مسابقات را به دست آورد

وی افزود: همچنین هستی امیری دیگر دانش آموز آسیب دیده بینایی آموزشگاه بی بی دلشاد با کسب مقام دوم بعد از بهرامپور مدال نقره را کسب کرد.

رنجبر با اشاره به اینکه این رقابت ها در سوم بهمن ماه 1400 به میزبانی استان البرز برگزار شد؛ تصریح کرد: تیم استان با دو دانش آموز دختر با همراهی 1مربی و 1 سرپرست در این مسابقات حضور یافتند .

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان در ادامه اظهار داشت : به منظور پرورش، حفظ و بهبود وضعیت سلامت جسمی و روحی، شناسایی و شکوفایی استعدادها و تحکیم مبانی اجتماعی  در بخش دختران با نیازهای ویژه استان در رشته های ورزشی تنیس روی میز ،طناب زنی، آمادگی جسمانی ، شطرنج و در بخش پسران، رشته های آمادگی جسمانی، شطرنج، طناب زنی و فوتسال در این مسابقات شرکت کردند که این مسابقات در حال برگزاری می باشد.

در پایان ایشان از دانش آموزان آموزان شرکت کننده،  اولیای آنان وهمچنین از تلاش های مربی، سرپرست، همکاران و عوامل اجرایی آموزشگاه بی بی دلشاد  در کسب این موفقیت تقدیر وتشکر بعمل آوردند.

به اشتراک بگذارید :