15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ ۰۹:۰۵:۱۵
کد مطلب:  1866059
استعدادیابی آموزش و پرورش به ثمر نشست؛
فوتبالیست مریوانی به پوگون لهستان پیوست

هفته گذشته خبری مسرت بخش در صدر تلکس خبرگزاری های ورزشی کشور قرار گرفت و طی آن نوجوان کردستانی با عقد قراردادی به یک تیم لهستانی پیوست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، یادگار رستمی پدیده فوتبال مریوان پس از 7 سال تلاش و پشتکار مثال زدنی و اهتمام مربیانش به مسیر اصلی موفقیت در این رشته مهیج پا نهاد. هر چند در سال های اخیر اکادمی کیا با پوشش و حمایت همه جانبه مهدی مهدوی کیا زمینه رشد و پیشرفت رستمی را فراهم کرد اما نقطه آغاز شناسایی و ظهور این اعجوبه را بدون شک بایستی ورزش آموزش و پرورش دانست.

در اواسط سال 93 و در روستای ساوجی مریوان، معلم یادگار رستمی استعداد خارق العاده وی را تشخیص داد و وی را به مربیان پایه فوتبال مریوان، وریا رستمی، امید ادمن که از معلمان تربیت بدنی این شهرستان مرزی هستند، معرفی کرد.وریا رستمی، امید ادمن به همراه ناصر بالنده، ولی قادری، عبدالرحمان ایزدی و هادی رستمی مجموعه ای بودند که این استعداد ناب را شناسایی کرده و آن را پرورش دادند. یادگار با شایستگی به عضویت تیم دانش آموزی استان در آمد. هر چند در آن سال مسابقات کشوری دانش آموزی برگزار نشد اما در دوره استعدادیابی مشترک آموزش و پرورش و هیأت فوتبال، یادگار توانست نظر مساعد استعدادیاب های استان را به خود جلب کند و به عنوان نماینده کردستان و در قالب آکادمی کیا به تورنمنت کوردیال کاپ اتریش اعزام شد و در این مسابقات نیز با 5 گل، آقای گل مسابقات شد. پس از بازگشت، در قالب تیم فوتسال دانش آموزی کردستان عازم مسابقات کشوری در شهر اراک شد و به عنوان چهارمی دست یافت.

در این سال ها آموزش و پرورش به ویژه معلمان تربیت بدنی در مریوان و سنندج،  یادگار را تنها نگذاشتند و مشاوره های فنی و غیرفنی ارائه شده به وی موجب شد تا در کنار حمایت ها و همراهی های خانواده خودش، پای ثابت و بازیکن تاپ آکادمی کیا شود.در 7 سال اخیر هم در مسابقات داخلی و رقابت های بین المللی مختلف، سیر موفقیت را به خوبی طی کرد و به گونه ای که از دو سال پیش در معرض باشگاه های اروپایی قرار گرفت تا بالاخره هفته گذشته در اتفاقی منحصر به فرد شاهد عقد قرارداد حرفه ای یادگار رستمی با باشگاه لهستانی شدیم.

در واقع آموزش و پرورش و بخش تربیت بدنی و ورزش، رسالت و وظیفه خویش در زمینه شناسایی و معرفی یادگار رستمی را با وجود مربیان و معلم توانمند و دلسوز تربیت بدنی و ورزش به خوبی ایفا کرده است و از سوی دیگر ایجاد نگاه علمی و حرفه ای در یک مرکزی تحت عنوان آکادمی کیا موجب شده که رستمی به این مرحله از موفقیت برسد.

در چند سال اخیر، تربیت بدنی آموزش و پرورش با نگاه هدفمند و برنامه محور توانسته در زمینه های مختلف موجبات بروز شکوفایی استعدادهای ورزش را فراهم کند و تاکنون بیش از 50 دانش آموز ورزشکار مستعد در رشته های مختلف به سطح تیم های ملی معرفی شده اند که می توان به متین محمدی، آرتا رضایی، سوران بالکانه در فوتسال، هدیه ویسی، کارن اصلانی در هندبال، شایان رحمانی، آریز محمودبیگی در ژیمناستیک، کیژان رستمی، دلنیا بگم جانی، صدف آقاجانی در دو و میدانی اشاره کرد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :