24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۱۲:۵۴:۱۷
کد مطلب:  1868091
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
تحصیل 141 هزار و 605 دانش آموز استان کرمان در یک هزار و 228 مدرسه غیردولتی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای هماهنگی و نظارت مدارس "سما" از تحصیل 141 هزار و 605 دانش آموز استان کرمان در یک هزار و 228 مدرسه غیردولتی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان رضا رضایی  با تاکید بر عدالت محوری نسبت به مدارس غیردولتی گفت: فضاهای استانداری که دانشگاه آزاد اسلامی در قالب مدارس "سما" در اختیار آموزش و پرورش قرار داده، ظرفیت بسیار خوبی است و باید بیشترین بهره را از این فضاها و امکانات در راستای تحقق اهداف تعلیم و تربیت ببریم.

وی با اشاره به این که 26 هزار و 890 نفر نیروی انسانی در مدارس غیردولتی و مراکز پیش دبستانی فعالیت می کنند، افزود: بعضی از مردم تمایل دارند برای تحصیل فرزندانشان از مدرسه غیردولتی استفاده کنند، به هر حال این مدارس ظرفیت خوبی هستند که دولت با توجه به قوانین و مقررات موجود در کشور ایجاد کرده و ما هم در این چهارچوب فعالیت می کنیم، مدارس غیردولتی می توانند راهگشای بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: از هر اقدامی که مانع از اجرای عدالت در مدارس، به ویژه در مدارس غیردولتی می شود باید پرهیز شود.

بر پایه این گزارش، جلسه شورای هماهنگی و نظارت مدارس سما با حضور مدیرکل و رئیس اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و سایر اعضا در سالن کنفرانس شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :