15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۱۳:۰۷:۳۹
کد مطلب:  1868147
با حضور معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان:
طرح ارتقاء مهارت برنامه نویسی و سواد دیجیتال در استان افتتاح شد

آئین افتتاحیه طرح ارتقا مهارت برنامه نویسی و سواد دیجیتال با شرکت معاونین آموزشی ابتدایی مناطق استان، مدرسان، رابطان و معلمان مجری طرح برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی استان در آئین افتتاحیه، از اجرای طرح ملی سواد دیجیتال  بصورت پایلوت برای 5 درصد از دانش آموزان استان و با مشارکت  450 معلم مجری، 8500 دانش آموز در 53 مدرسه در استان خبر داد.

 وی هدف از اجرای این برنامه تحولی را توانمندسازی معلمان و دانش آموزان در زمینه کاربرد فناوری های دیجیتال، توسعه تفکر محاسباتی و مهارت برنامه نویسی، شناخت مزایا و مخاطرات فضای مجازی، ارتقاء نگرش مثبت درخصوص لزوم آموزش و یادگیری سواد دیجیتال و مهمتر از همه تقویت مهارت های تولید محتواهای آموزشی دیجیتال عنوان کرد .

 عبدالهی با بیان اینکه در اجرای این طرح تأکید بر رویکرد تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است، اظهار داشت : بدین معنا که توسعه دانش، نگرش و مهارت معلمان و دانش آموزان و کاربرد آموخته ها در حل مسائل زندگی روزانه ، همچنین ارتقاء شایستگی دیجیتال متناسب با سن و پایه تحصیلی دانش آموزان می باشد.

 وی اعلام کرد: طرح ارتقای مهارت برنامه‌نویسی و سواد دیجیتال در این استان امروز به صورت رسمی و با هدف توانمند کردن دانش آموزان و معلمان، آغاز می شود.

 عبداللهی  خاطرنشان کرد: در این طرح ابتدا مدرسان استانی  و مدرسان منطقه‌ای آموزش داده می شوند و در ادامه آموزش ها برای معلمان مجری ارائه خواهد شد تا در کلاس درس به دانش آموزان آموزش دهند و با توجه به اهمیت آموزش کودکان و ارتقا مهارت های آنان، لازم است در آموزش ها صرفاً توجه به اقتضائات دوران کودکی و اهداف و سرفصل ها ی ارائه شده در شیوه نامه ارسالی مدنظر قرارگیرد.

 

به اشتراک بگذارید :