24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۲۱:۴۹:۴۴
کد مطلب:  1868649
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
فعالیت ۶۱۴ کانون دانش آموزی هلال احمر در مدارس استان کرمان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با وی از فعالیت ۶۱۴ کانون دانش آموزی هلال احمر در مدارس استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، رضا رضایی در این دیدار با تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری بسیار موثر هلال احمر با آموزش و پرورش از برگزاری کلاس های طرح ملی دادرس ویژه دانش آموزان پایه هشتم در مدارس سراسر استان خبر داد و افزود:  با توجه به شرایط کنونی جامعه این طرح با هدف افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری مدارس، با ارائه ی آموزش های لازم توسط مربیان هلال احمر در در حال برگزاری است.

وی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده بین آموزش و پرورش و هلال احمر استان از برگزاری دوره های آموزشی هلال احمر ویژه فرهنگیان استان در قالب دوره های ضمن خدمت خبر داد.

رضایی از مدارس به عنوان کانون تربیتی محله نام برد و خاطر نشان کرد: مدارس مکانی امن برای اسکان مردم در زمان حوادث هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این دیدار با بیان اینکه استان کرمان یکی از حادثه خیزترین استان های کشور است، گفت: دانش‌آموزان سفیران اصلی هلال احمر در خانواده و جامعه هستند.

رضا فلاح خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اجرای طرح دادرس در استان کرمان اقدامات موثری در راستای توانمند سازی دانش آموزان در خصوص نحوه مواجهه با حوادث و ارائه کمک های اولیه به آسیب دیدگان صورت گرفته است.

وی گفت: با توجه به ارتباط مستقیم بیش از نیمی از مردم با آموزش و پرورش ارتباط و تعامل موثر هلال احمر با این دستگاه مهم و زیر ساختی لازمه کاهش خطرات ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی در جامعه است.

به اشتراک بگذارید :