24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۵:۳۱:۳۱
کد مطلب:  1870991
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج:
۴۴ مدرسه آسیب دیده از سیل اخیر در شهرستان قلعه گنج بازسازی می‌شود

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان قلعه گنج گفت: اعتبار بازسازی و نوسازی ۴۴ مدرسه خسارت دیده از سیل اخیر توسط وزارت آموزش و پرورش به این شهرستان تخصیص یافته و عملیات بازسازی آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مهدی شهسواری در حاشیه بازدید از عملیات شن ریزی و تسطیح محوطه مدرسه شهید عیسی بازگیر روستای سورگ آباد قلعه گنج افزود: علاوه بر تخصیص اعتبار بازسازی مدارس این شهرستان، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز به منظور تخصیص مبلغ یک میلیارد تومان برای خرید وسائل سرمایشی و کولر مدارس شهرستان قلعه گنج ظرف یک هفته آینده قول مساعد داده تا وسایل لازم خریداری و نصب شود.

وی ادامه داد: همچنین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور قول احداث یک باب مدرسه ۹ کلاسه را در شهرستان قلعه گنج داده که عملیات اجرایی آن نیز از اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

فرماندار شهرستان قلعه گنج گفت: وزیر آمورش و پرورش طی بازدید از مدارس شهرستان قلعه گنج و مدرسه شهید عیسی بازگیر روستای سورگ آباد تاکید داشت که کلاس درس نباید به خاطر سیل یا مسائل دیگر تعطیل شود و تاکید زیادی بر حضور دانش آموزان در کلاس درس داشت.

وی تصریح کرد: بارندگی های شدید هفته گذشته سبب آب گرفتگی محوطه برخی مدارس از جمله مدرسه شهید بازگیر شهرستان قلعه گنج شده بود و امکان اینکه دانش آموزان سرکلاس در حضور یابند، وجود نداشت.

وی ادامه داد: لذا وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد به هر نحوی نسبت به برگزاری کلاس های درس اقدام شود که بلافاصله دستورهای لازم در این راستا صادر شد.

شهسواری گفت: وزیر آموزش و پرورش همچنین تاکید داشت که فرمانداری با کمک آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نسبت به محوطه سازی این مدرسه اقدام کند که بلافاصله روز بعد با ۶ دستگاه کامیون و یک دستگاه لودر از بخش خصوصی با هماهنگی اداره کل نوسازی در این زمینه اقدام شد و تاکنون بیش از ۱۵۰ سرویس خاک در حیاط مدرسه شهید عیسی بازگیر روستای سورگ آباد تخلیه شده است.

وی عنوان کرد: یک دستگاه گریدر از بخش خصوصی نیز اجاره شده که در راستای تسطیح سرویس های خاک محوطه اقدام کند و ظرف چند روز آینده بحث آبکوب این محوطه نیز انجام می شود تا دانش آموزان بتوانند از مدرسه و فضای بیرونی آن برای مسائل ورزشی و تفریحی استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :