21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ ۱۶:۲۳:۱۰
کد مطلب:  1871009
در دیدار سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان با امام جمعه زابل مطرح شد؛
میرعبدی: آموزش و پرورش به دنبال تربیت فرهنگی و اجتماعی دانش‌آموزان است/ حجت الاسلام عزیزی: لزوم توجه به تربیت نسلی در شرایط کنونی جامعه

میرعبدی و حجت الاسلام عزیزی در دیداری ضمن بررسی برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت، بر گسترش فعالیت‌های مشترک آموزش و پرورش و حوزه های علمیه تاکید نمودند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حسنعلی میرعبدی در این دیدار با اشاره به حدیث نبوی (انّی بعثت معلماً)
اظهار داشت: انسان می تواند از نقطه ضعیفی به نقطه رفیعی برسد. وی گفت: تربیت انسان ساز معلمان تاثیر مستقیمی بر شخصیت دانش‌آموزان دارد و نظام آموزشی باید به دنبال تحول در درون خود و سطح جامعه باشد.
 سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: معلمان به عنوان افسران سپاه پیشرفت کشور باید با مسلح بودن به دانش روز به عنوان الگوی همه بُعدی در بین دانش آموزان نقش آفرینی کنند.
 میرعبدی توجه به تربیت سنین مختلف فرزندان از مهدکودک تا دوره متوسطه در مسیر رشد و تعالی شخصیت دانش آموزان را بسیار مهم دانست.
 وی گفت: آموزش و پرورش به دنبال انجام فعالیت های فرهنگی و تربیتی با هدف پرورش انسان هایی در تراز انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
 وی خاطر نشان کرد: مادامی که حمایت، همراهی و پشتیبانی بخش های مختلف جامعه با آموزش و پرورش وجود داشته باشد قطعاً موضوع تحول آفرینی در سطح جامعه اتفاق خواهد افتاد.
 حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نیز  با اشاره به اجرای طرح امین و حضور مبلغان و روحانیون در فضای کلاس و مدرسه، اظهار داشت: این مهم نشانگر اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و دینی در سطح مدارس است.
  وی ادامه داد: در شرایط کنونی و جابجایی نسل‌ها، تربیت نسلی بسیار مهم است؛ چرا که مفاهیم ارزشی و انقلابی باید به نسل های جدید منتقل و توسعه یابد.
 امام جمعه زابل دانش‌آموزان را امانت هایی در دست معلمان عنوان نمود که رسالت مهم تربیت همه جانبه و همه بعدی آنان بر عهده این قشر شریف است.
 حجت‌الاسلام عزیزی جامعه را وامدار دستگاه تعلیم و تربیت دانست و خاطرنشان کرد: با همه ظرفیت و بسترهای موجود در کنار این دستگاه انسان ساز و فرهنگ ساز بوده و خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :