18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۱:۱۸:۱۹
کد مطلب:  1955383
در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک روی داد؛
جلسه عمومی مدیران مدارس (مقطع متوسطه دوره اول)

جلسه عمومی مدیران مدارس متوسطه دوره اول با محوریت هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم، توسعه متوازن و امتحانات خرداد 1401 با حضور معاون آموزش متوسطه استان ، معاون پرورشی و فرهنگی استان و مدیران مدارس مقطع متوسطه دوره اول برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، معاونت آموزش متوسطه استان نسبت به تبیین جایگاه و نقش هدایت تحصیلی دانش آموزان در سرنوشت و آینده شغلی آنها پرداخت و به مدیران مدارس توصیه کرد در هنگام تحویل برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان نهم به اولیا ، نسبت به آگاه سازی آنها در زمینه انتخاب رشته تحصیلی و توسعه متوازن اقدام نمایند تا عدم توجه آنها به رغبت و استعداد تحصیلی فرزندانشان، باعث انتخاب رشته نامناسب آنها نشود.

محمود مشکی در ادامه به اهمیت و ضرورت ادامه تحصیل دانش آموزان در هنرستانهای فنی حرفه ای و کاردانش  و مزیت و رجحان تحصیل در هنرستانها پرداخت و کار آفرینی و اشتغال زایی را از مزایای تحصیل در هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش عنوان نمود.

مشکی در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با پایین بودن میانگین نمرات دانش آموزان سخن گفت و از مدیران مدارس خواست با برنامه ریزی و تدبیر امور نسبت به ارتقای شاخصهای آموزشی و تربیتی اهتمام نمایند.

خلیلی موسوی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل نیز ، رسالت مدیران مدارس را در شرایط پسا کرونا در راستای تعلیم و تربیت دانش آموزان حساس و خطیر قلمداد نمود و از مدیران مدارس خواست با تلا‌‌ش های مضاعف خود نسبت به تربیت و مسائل پرورشی دانش آموزان مطابق اسناد بالا دستی اهتمام جدی نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :