18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۱:۵۱:۳۵
کد مطلب:  1955432
حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان در دبیرستان شهید یدالله محمدی و تجلیل از دانش آموزان برتر

هاشم ناظمی جلال، مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با حضور در دبیرستان شهید یدالله محمدی ناحیه دو سنندج از دانش آموزان برتر این آموزشگاه تجلیل کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، به مناسبت سالروز ورود تاریخی مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به استان کردستان، هاشم ناظمی جلال مدیرکل آموزش و پرورش استان صبح امروز به همراه مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج، رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل و اعضای انجمن اولیاء و مربیان در مراسم آغازین دبیرستان شهید یدالله محمدی ناحیه دو سنندج حضور یافت و پس از اجرای برنامه صبحگاهی از دانش آموزان برتر علمی، مسابقات ورزشی و فرهنگی هنری این آموزشگاه تجلیل کرد.

ناظمی جلال در این مراسم با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم و همچنین 22 گولان سالروز ورود تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به استان فرهنگی کردستان، به بیان گزیده ای از مطالب کتاب « حماسه حسینی نوشته آیت الله شهید مرتضی مطهری» پرداخت .

وی با بیان اینکه شهید به خاطر دفاع از حق، جامعه بشریت و ایجاد عدالت به خون خود ارزش و اعتبار می بخشد؛ خاطرنشان کرد: همان گونه که پیامبران چراغ راه انسان ها هستند، شهدا نیز چراغ راه جامعه بشریت اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در ادامه به مناظره «شاهد و شمع» سروده پروین اعتصامی در کتاب حماسه حسینی اشاره کرد و گفت: اگر دانشمندان ما کتاب ها نوشتند و به شهرت رسیده اند به برکت خون شهدا بوده است.

ناظمی جلال به دانش آموزان این آموزشگاه توصیه کرد با درس خواندن و علم آموزی، قدردان خون پاک شهدا و ادامه دهنده راه آنان باشند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و زحمات عوامل اجرایی این آموزشگاه، خاطرنشان کرد: کسب موفقیت  در حوزه های مختلف توسط دانش آموزان دبیرستان شهید یدالله محمدی نشان می دهد که به ساحت شش گانه سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش توجه ویژه ایی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در بخش پایانی سخنان خود از دانش آموزان خواست در فرصت باقیمانده تا پایان سال تحصیلی اهتمام ویژه به درس خود داشته باشند تا بتوانند در پایان امتحانات سربلند از این آزمون ها محصول خود را برداشت کنند.

همچنین در ابتدای این مراسم مرادی مدیر دبیرستان شهید یدالله محمدی نیز به بیان گزارش عملکرد آموزشگاه در طول سال تحصیلی گذشته پرداخت و از کسب رتبه اول کنکور رشته تجربی، دوم رشته ادبیات و علوم انسانی و سوم ریاضی در بین مدارس شاهد و همچنین کسب رتبه 14 در بین 245 آموزشگاه متوسطه دوم استان خبر داد.

وی همچنین کسب رتبه های برتر جشنواره خوارزمی و راهیابی به مرحله کشوری، کسب رتبه های برتر مسابقات فرهنگی هنری و ورزشی را از دیگر افتخارات این آموزشگاه برشمرد و تلاش و زحمات عوامل مدرسه به خصوص دبیران در طول ایام کرونا را قابل تقدیر دانست .

لازم به ذکر است در پایان این مراسم باحضور مدیرکل آموزش و پرورش و مسئولین از دانش آموزان برتر علمی، فرهنگی هنری و ورزشی با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :