18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۱:۵۶:۳۵
کد مطلب:  1955465
رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش کردستان تشریح کرد:
زمان و نحوه برگزاری امتحانات نوبت خرداد ماه دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش کردستان در مصاحبه با خبرنگار واحد خبر صداوسیمای مرکز استان زمان و نحوه برگزاری امتحانات نوبت خردادماه دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی را تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، طالب رستمی صبح امروز در مصاحبه با خبرنگار واحد خبر صداوسیمای مرکز استان با بیان اینکه امتحانات تمامی مقاطع تحصیلی در نوبت خرداد ماه امسال به صورت حضوری خواهد بود؛ گفت: امتحانات دانش آموزان دوره ابتدایی از اول تا 10 خرداد ماه 1401 برگزار و نتایج اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امتحانات دوره ابتدایی امسال نسبت به سال های گذشته تغییراتی خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد: امتحانات دانش آموزان پایه اول تا سوم از دو درس ریاضی و فارسی، دانش آموزان پایه های چهارم و پنجم از دروس فارسی، ریاضی و علوم  به صورت کتبی خواهد بود .

رستمی همچنین از برگزاری امتحانات دانش آموزان پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه ای و کتبی در تمامی مدارس ابتدایی استان با سوالات یکسان خبر داد و اظهارداشت: در تمامی پایه های دوره ابتدایی علاوه بر امتحانات نوبت دوم، مجموعه فعالیت های دانش آموز در طول سال تحصیلی ملاک عمل خواهد بود.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش کردستان به تشریح زمان برگزاری امتحانات دانش آموزان متوسطه اول پرداخت و با بیان اینکه امتحانات این دوره از اول لغایت 19 خردادماه 1401 خواهد بود؛ گفت: امتحانات دانش آموزان پایه هفتم و هشتم به صورت داخلی و امتحانات دانش آموزان پایه نهم نیز به صورت هماهنگ استانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امتحانات دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه از اول لغایت 24 خردادماه به صورت داخلی و مدرسه ای برگزار خواهد شد؛ گفت: امتحانات دانش آموزان پایه دوازدهم نیز به صورت نهایی و هماهنگ کشوری از اول لغایت 28 خردادماه 1401 برگزار می شود.

رستمی در پایان با اشاره به اینکه اداره سنجش و پایش کیفیت تحصیلی آموزش و پرورش کردستان تمهیدات خاصی برای برگزاری امتحانات در نظر گرفته است، سلامت امتحانات و حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی را شعار امسال حوزه سنجش استان عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :