18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۲:۳۷:۴۸
کد مطلب:  1955485
مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری در دومین روز گردهمایی روسای ادارات ارزیابی و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور در شیراز تاکید کرد:
آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه حاکمیتی در کشور است

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری بااشاره به اینکه آموزش و پرورش بیشترین مخاطب جمعیت جامعه را به خود اختصاص داده است گفت: اثری که آموزش و پرورش بر جامعه می گذارد از تمام دستگاه های دیگر موجود در کشور بیشتر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حجت الاسلام و المسلمین مجید رضا فولادی در دومین روز گردهمایی روسای ادارات ارزیابی و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور درشیراز، نقش ارزیابی عملکرد در حوزه آموزش و پرورش را بسیار تاثیر گذار دانست و گفت: ارزیابی عملکردها یکی از شاخص های بسیار مهم در هر حوزه است.

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری به آیاتی از قرآن کریم که  وظایف پیامبران و اولیای الهی را بحث نظارت، ارشاد و هدایت عنوان کرده اشاره کرد و گفت: همچنین  در آیه ای دیگر خداوند متعال در فلسفه و خدمتی که برای همه انسان ها قرار داده اصلی را به عنوان اصل نظارت و ارزیابی معرفی کرده است که اینها همه  مسئله دقیق و حساسی تحت عنوان نظارت، پاسخگویی، ارزیابی را بیان می کند.

وی با اشاره به اینکه ما معصوم نیستیم و ممکن است خطا و اشتباه از هر کدام از ما سر بزند گفت:  قطعا یکی از وظایفی را که یک حکومت بر اساس برنامه های حکمرانی خود برای رسیدن به مقصود، بهره وری های بالا و کنترل تعیین کرده بحث ارزیابی عملکرد است.

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری گفت: آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه حاکمیتی در کشور است و بیش از 50 درصد جمعیت جامعه را به عنوان مخاطب به خود اختصاص داده است.

فولادی افزود: بنابراین اگر در بدنه آموزش و پرورش که  وظیفه تعلیم، تربیت و هدایت جامعه را بر عهده دارد خدای نکرده ارزیابی عملکردها، بازرسی و نظارت ها خوب نقش خود را ایفا نکند به جرات می توان گفت این مسئله باعث لغزش و تزلزل در جامعه خواهد شد.

وی ارزیابی عملکردها  را یکی از شاخص های مهم و حساس در هر دستگاهی دانست و گفت: در آموزش و پرورش به دلیل نقش مستقیم و بی بدیل این دستگاه در ارتباطی که با تعلیم و تربیت دارد ارزیابی عملکرد از  اهمیت ویژه ای نسبت به سایر دستگاه ها برخوردار است.

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به بیانات رهبری در خصوص اینکه:  اگر تحول و تغییر در جامعه شکل می گیرد ریشه این تحول در آموزش و پرورش است گفت:  از آنجا که شکل گیری هدایت و تربیت جامعه با آموزش و پرورش است لذا اگر آموزش و پرورش دغدغه مند نباشد قطعا جامعه دچار آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد.

فولادی گفت:اگر در حوزه دستگاه های نظارتی افراد  نقش خودشان را نسبت به کنترل و نظارت برعملکرد مدیران خوب ایفا کنند و مدیران و مسئولان عالی در آن دستگاه از جمله وزیر آموزش و پرورش و معاونین و دستگاه های نظارتی و حاکمیتی در سطح کلان کشور به دستگاه ها و مجموعه هایی که ناظر بر عملکردها هستند توجه و اهمیت ویژه ای دهند قطعا کنترل ها بهتر خواهد شد و افراد با انگیزه بیشتری کار خواهند کرد.

مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری گفت: لازم است همچنین  شفاف سازی ها را بیشتر کنیم تا  رضایت مندی مردمی را به دنبال داشته باشد.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه  آموزش و پرورش در تک تک خانواده ها نیرو دارد  و با توجه به اثرگذاری که آموزش  و پرورش بر جامعه دارد گفت: این مسئله می طلبد که موضوع ارزیابی عملکرد در آموزش و پرورش مورد توجه ویژه وزارت متبوع قرار گیرد.

خاطر نشان میشود: گردهمایی روسای اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ادارات کل آموزش و پرورش کشور در شیراز در حال برگزاری است.

 

به اشتراک بگذارید :