21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۲۱:۱۹:۲۵
کد مطلب:  1955764
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
۳۲ درصد دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به تحصیل ۲۹ هزار و ۷۶۲ دانش آموز در مدارس غیردولتی آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان گفت: ۳۲ درصد دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، رضا رضایی در مراسم گرامیداشت مقام معلم ویژه موسسان، مدیران و معلمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان خاطرنشان کرد: مدارس غیردولتی مصداق عینی مشارکت مردم در آموزش و پرورش هستند.

وی با اشاره به تحصیل بیش از ۳۲ درصد دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان در مدارس غیردولتی گفت: آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان بعد از آموزش و پرورش شهر تهران رتبه دوم کشوری پوشش دانش آموزان را در مدارس غیردولتی دارد.

رضایی اظهار کرد: در استان کرمان با همت و تلاش بی وقفه موسسان و کارشناسان حوزه مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، از میانگین کشوری بالاتریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: عملکرد خوب آموزش و پرورش استان کرمان در زمینه میزان جذب دانش آموزان در مدارس غیردولتی بیانگر ظرفیت و توانمندی ویژه ای در زمینه جذب مشارکت های مردمی و  اعتماد مردم به مدارس غیردولتی است که بسیار ارزشمند است.

وی تاکید کرد: شایسته است در خصوص دریافت شهریه، طبق قانون عمل شود و  شهریه مصوب از دانش آموزان دریافت شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد : فعالیت مدارس غیر دولتی استان کرمان با برنامه طبق اهداف سند تحول بنیادین در حال انجام است.

رضایی اشاره ای به سرانه ی فضای آموزشی در استان و شهر کرمان کرد و افزود: سرانه فضای آموزشی نسبت به کشور پایین است و شهر کرمان نسبت به کل استان پایین تراست

وی از ساخت ٣٢ مدرسه در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: این مدارس بر اساس اولویت و با توجه نیاز در شهرستان ها و مناطق استان ساخته خواهد شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: نیروهای غیردولتی کیفی ترین نیروی انسانی هستند که با آموزش و پرورش همکاری می کنند و ما نیز حامی مدارس غیردولتی هستیم.

بر پایه این گزارش: مراسم گرامیداشت مقام معلم ویژه معلمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :