21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۲۲:۵۰:۰۴
کد مطلب:  1955806
استاندار ایلام در دومین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سال 1401:
واحد های صنعتی برای تاسیس هنرستان های فنی وابسته به صنایع پای کار بیایند

دومین نشست شورای آموزش و پرورش این استان در سال ۱۴۰۱ با حضور حسن بهرام نیا استاندار ایلام، جمعی از معاونین این استانداری، علی درویشی مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، دومین نشست شورای آموزش و پرورش این استان در سال ۱۴۰۱ با حضور حسن بهرام نیا استاندار ایلام، جمعی از معاونین این استانداری، علی درویشی مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد.

ارائه‌ی گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات نشست قبلی و همچنین هفته‌ی بزرگداشت مقام معلم، بحث و بررسی در خصوص توسعه‌ی کمی و کیفی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و برنامه ریزی در خصوص برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه ۱۴۰۱ از جمله دستورکارهای این نشست بود.

علی درویشی مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام در این نشست ابتدا ضمن خیرمقدم به حضور تمامی اعضا و مدعوین، به ارائه گزارشی درباره برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم پرداخته و سپس به روند احداث اردوگاه کشوری دانش آموزی در سطح استان اشاره کرد و گفت: روند ساخت این اردوگاه پیگیری شده و درصدد رفع موانع اجرایی شدن مصوبه سفر ریاست جمهوری به استان در این خصوص هستیم.

علی درویشی مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: زمین مناسب احداث این اردوگاه در چند نقطه مشخص شده و پیگیری های لازم برای کسب مجوز از ادارات کل مربوطه برای شروع کار در حال انجام است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به انجام برخی اقدامات در این اداره کل پرداخت و گفت: نوسازی زمین چمن دانش آموزی این اداره کل، احداث زمین های چمن مصنوعی درون مدرسه ای در سطح استان و نیز تک برگ نمودن اسناد املاک مازاد آموزش و پرورش برای  ساخت و ساز مسکن فرهنگیان در سطح استان  و همچنین حل مشکلات مدارس خیرساز در برخی از شهرستان، از جمله اقدامات در دست اجرا در آموزش و پرورش استان می باشد.

علی درویشی مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به توسعه متوازن کمی و کیفی هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش در سطح استان تصریح کرد: درخواست آموزش و پرورش استان این است که همه کارخانه ها، صنایع، دانشگاه ها و .... برای ساخت و ایجاد هنرستان های وابسته به صنایع در جوار کارخانه ها پای کار بیایند.

وی در پایان گفت: با این اقدام بخشی از مشکل بیکاری استان در آینده برطرف خواهد شد و نیروی کار ماهر برای جامعه تربیت می شود. برای ایجاد اشتغال و توازن بین رشته ای در سطح مدارس متوسطه و نیز تامین نیروی کار در آینده ایجاد هنرستان های وابسته به صنایع ضروری است.

حسن بهرام نیا استاندار ایلام نیز در این نشست از فرصت پیش آمده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان استفاده کرد و خواستار تبیین و روشنگری همه دستگاه‌ها در مورد حذف ارز ترجیحی برای جامعه هدف خود شد و نقش آموزش و پرورش را در این زمینه برجسته توصیف کرد که زمینه را برای روشن شدن موضوع به ویژه برای دانش آموزان و خانواده های آنان مهیا نماید.

استاندار ایلام اضافه کرد: اجرای این طرح شجاعانه است و دولت یارانه را به حلقه آخر یعنی مصرف کننده اعطا میکند وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستور کار این نشست خواستار هماهنگی و همکاری همه دستگاه های اجرایی با آموزش و پرورش برای حل مشکلات این دستگاه شد.

استاندار ایلام با تأکید بر استفاده از ظرفیت واحدهای صنعتی در خصوص رعایت مسئولیت اجتماعی و ایجاد هنرستان های تخصصی مورد نیاز خود افزود: با توجه به مشکلات بیکاری و اشتغال جوانان می بایست دانش آموزان را به سمت یادگیری مهارت های مورد نیاز جامعه و حضور در هنرستان ها و مراکز کار و دانش که به صورت تخصصی آموزش خواهند داد ترغیب کنیم.

بهرام نیا در پایان ضمن تبریک هفته‌ی معلم، خواستار پای کار آمدن بخش های صنعتی استان برای تاسیس هنرستان های فنی وابسته به صنایع شد و اظهار داشت: آموزش و پرورش می بایست برنامه‌ریزی‌های لازم برای برقراری توازن بین رشته ای انجام دهد که در این میان نقش هنرستان ها برای پیشبرد این مسئله بسیار مهم است.

 

دیدن سایر تصاویر این نشست

به اشتراک بگذارید :