21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۴ ۰۸:۵۴:۰۵
کد مطلب:  wCzNTBW2
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر در گیلان:
خشونت وخشونت طلبی جایی در جهان اسلام ندارد

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: سوال پرسش مهر رئیس جمهور محترم نشانگر هویت اسلامی است وذهنیتی که خشونت وخشونت طلبی جایی در جهان اسلام ندارد و این را باید قلبهای رئوف جهان اسلام ومسلمین فریاد بزند که اسلام دین محبت وعشق است.
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا از گیلان،حمید رضا کفاش در جمع مسئولین ودانش آموزان هنرستان شهید انصاری ضمن پاسداشت یاد وخاطره شهدای عزیز گفت: اگرایثار و فداکاری این بزرگان نبود امروز نفس کشیدن در این جامعه برایمان مقدور نبود ما مدیون فداکاریهایی آنهاهستیم وبا یاد آنها سال تحصیلی جدید را آغازمی کنیم.
 
وی گفت: ما علم می آموزیم و دانایی را فرامی گیریم تا در مقابل دشمنان این مرز وبوم مقاومت کنیم،ما با شهدای عزیزپیمان می بندیم راهشان را ادامه دهیم و برای رهبر عزیز کشورمان آرزوی طول عمر،برای رئیس جمهور محبوب آرزوی توفیق وبرای مردم فرهیخته این مرزو بوم که شایسته تقدیر هستند آرزوی موفقیت وسلامتی می کنیم .
 
کفاش افزود: رئیس جمهور محترم کشور پرسش مهر 17،امسال را برای فرهنگیان،دانش اموزان واولیاء مطرح نمود و در واقع مسابقات پرسش مهر از روزهای آغازین مدرسه شروع خواهد شد.
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: سوال رئیس جمهور محترم این است که خشونت از کجا نشات گرفته ؟وچگونه باید در برابر این خشونت ایستادگی کرد؟تا بتوانیم کشور اسلامی با رحمت نبوی داشته باشیم ودر مقابل منحرفانی به نام داعش که دست پرورده آمریکا هستند واز اسلام نبوی ورحمت ومهربانی وصمیمیت چهره خشونت اسلام خودساخته خود را بروز دادند ونوجوانان را نیز خشونت تشویق می کنند وچهره تند وخشن از اسلام خودساخته خود به نمایش گذاشتند بایستیم.
 
وی افزود: این ملعونین با فرقه های خودساخته می خواهند مردم به سمت رحمانیت اسلام نیایند چرا که با نمایان شدن چهره واقعی  اسلام همه به آن روی می آورند وجایگاهی برای آنان نیست پس با تمام وجود توطئه می کنند تا این اتفاق قشنگ نیفتد. این سوال نشات گرفته از سخن امام راحل ماست که امام رحمت و عشق ومحبت و وحدت بودند وهمه جا با همین شعار گام برداشتند .
 
وی گفت: این سوال نشانگر هویت اسلامی است و ذهنیتی که خشونت وخشونت طلبی جایی در جهان اسلام ندارد واین را باید قلبهای رئوف جهان اسلام ومسلمین فریاد بزند که اسلام دین محبت وعشق است وایستادگی ومقاومت در برابر خشونت طلبانی که چشم دیدن اسلام ومسلمین را ندارند واین آتش خشم ونفرت کل جهان را فرا می گیرد ومی سوزاند وتنها منادی محبت وعشق ،جمهوری اسلامی ایران است که با پیام مقام معظم رهبری راه را برای انس والفت بازنمود.
 
کفاش از دانش اموزان خواست که با عشق واشتیاق قدم بردارند،برای توسعه اسلام هنر آفرینی کنید،داستان بنویسید،شعر بگویید تا این حرکت وسیع قدمی در توسعه مهربانی باشد.
 
 
توصیه دیگر من مشارکت همگانی در امر آمار است جدیت در آماروآمارگیری برای توسعه کشور اسلامی نقش اساسی وزیر بنایی دارد.
 
وی افزود: نکته سوم جمله بسیار زیبا وماندگار رهبری است که فرزندانمان را دعوت به تهذیب ،تحصیل، ورزش می نماید ،تهذیب یعنی خوب درس بخوانیدوعلم رابه بهترین نحو در قلب راه دهید،تهذیب به عبارت دیگر یعنی علم ودانش به همراه منش واخلاق ارزش دارد ودر مسیر درست بکار گرفته شوداخلاق وعزت وکرامت ،علم ودانش را درمسیر خود هدایت میکند ودر کنار آن ورزش نیز باید جدی گرفته شود اگر بدن ناسالم باشد راه بجایی نمی رود وعقل سالم در بدن سالم است لذت عبادت ،تقوی ودانش را درشادابی و جوانی حفظ نمایید.
 
کفاش بیان کرد: همین سه بعد سه بخش از سند تحول بنیادین واز ساحتهای تعلیم وتربیت است.
 
وی در پایان از کلیه دست اندر کاران نظام تعلیم وتربیت که به احترام جوانان ودانش اموزان استان خود در مراسم افتتاحیه حضور پیدا کردندتقدیر وتشکر بعمل آورد واز استاندار گیلان که در اعتلای اهداف اموزش وپرورش نهایت تلاش ومساعی را داشتند تقدیر وتشکر نمود ولوح مخصوص وزیر آموزش و پرورش را تقدیم او نمود.
به اشتراک بگذارید :