21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۱۶:۲۷:۱۴
کد مطلب:  6gqTSXFK
وزیر آموزش و پرورش
طرح همیار گردشگر در تربیت اجتماعی دانش آموز موثر است

وزیر آموزش و پرورش گفت: مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی مانند طرح همیار گردشگر ضمن آنکه به موفقیت آن فعالیت کمک می‌کند، در تربیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانش‌آموزان مؤثر است.

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، علی اصغر فانی در مراسم رونمایی از طرح همیار گردشگر به سیاست‌های این وزارتخانه در توسعه مشارکت اشاره کرد و گفت: معتقدیم باید با سایر نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی، مشارکت داشته باشیم تا در رسیدن به اهداف چندجانبه کمک کنیم.

 

وی افزود: در سند آموزش و پرورش نیز به تربیت اجتماعی و سیاسی و زیباشناختی دانش آموزان تاکید شده است.

 

فانی با اشاره به اجرای طرح همیار گردشگر گفت: فعالیت‌هایی از این دست در آموزش و پرورش سابقه داشته است، مانند همیار پلیس که تجربه بسیار موفقی بوده، بر همین اساس همکاری مشابهی با محیط‌زیست آغاز شده و اکنون هم با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری طرح همیار گردشگر به اجرا گذاشته شده است.

 

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های اجتماعی ضمن آنکه به موفقیت آن فعالیت کمک می‌کند، در تربیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانش‌آموزان مؤثر است.

 

این رونمایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی جهانگردی درحالی صورت گرفت که تعدادی از دانش‌آموزان همیار گردشگر با لباس فُرم حاضر بودند تا کارت "همیار گردشگر" را به شکل نمادین دریافت کنند.

به اشتراک بگذارید :