21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۶:۰۲:۲۶
کد مطلب:  qhceuqRx
جانشین راهور ناجا در جمع خبرنگاران
روند کاهشی تصادفات مورد قبول مقام معظم رهبری نیست

جانشین پلیس راهور ناجا گفت: روند کاهشی تصادفات مورد قبول مقام معظم رهبری نیست و ما باید علاوه بر فرهنگ سازی نسبت به تقویت زیرساختها نظیر ایمنی راه ها و خودرو ها تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ سردار موسی امیری در حاشیه مراسم "همه با هم برای امنیت و آرامش بهار دانش" که امروز 7 مهرماه در دبستان شاهد دخترانه غنچه های انقلاب منطقه 16 تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تغییر رفتار و فرهنگ جامعه زمان نیاز است و این فرایندی زمان بر است علاوه بر آن ما باید زیرساخت های این فرهنگ سازی را فراهم کنیم و این حق مردم و رسانه هاست که در این مورد انتقاد کنند

وی افزود: ما باید ببینیم طی سالهای اخیر چقدر برای توسعه و ایمنی راه ها و افزایش ایمنی خودرو ها گام برداشته ایم و سپس از مردم توقع رعایت قانون را داشته باشیم . وقتی خودرویی در کشور تولید می شود که در یک سانحه رانندگی کوچک 5 نفر از سرنشینان آن کشته می شوند نشان می دهد که برخی از خودروها ما حداقل ایمنی را ندارند.

جانشین پلیس راهور ناجا ادامه داد: از دیگر موارد استفاده از سیستم های هوشمند برای کنترل تخلفات و مراقبت از جاده ها یک امر ضروری است اما ما نتوانسته ایم همه جاده ها و راه ها را به این سیستم هوشمند مجهز کنیم.شاید کاهش 5 درصدی سوانح جاده ای نسبت به 5 ماه اول سال گذشته امر خوبی باشد اما قابل قبول نیست زیرا ما اکنون 2 هزار نقطه حادثه خیر در کشور داریم که نیازمند توجه دولتمردان وبه ویژه وزارت راه و شهرسازی است.

وی ادامه داد: روند کاهش تصادفات طی 10 سال گذشته خوب بوده اما مورد قبول مقام معظم رهبری نیست و کشته شدن افراد در جاده ها ایشان را غصه دار می کند بنابراین به همه دولتمردان و مسئولان این امر پیام می دهم که هیچ اولویتی بالاتر از نجات جان انسان ها وجود ندارد و تجربیات دنیا نشان می دهد که استفاده از سرمایه های اجتماعی برای نهادینه کردن قانون بسیار موثر است .

امیری افزود: اگرچه مطالعات میدانی در زمینه تاثیر همیاران پلیس بر کاهش تصادفات انجام نگرفته است اما تجربیات ما نشان می دهد که کاهش سوانح رانندگی مرهون همراهی همیاران پلیس است که با رعایت احترام به بزرگترها برای عمل به قانون تذکر داده اند .

جانشین پلیس راهور ناجا ادامه داد: البته گاهی بزرگترها به دلیل اصرار دانش آموزان از ما شاکی هستند اما امیدواریم بزرگترها نیز با بستن کمربند ایمنی، پرهیز از خوردن و آشامیدن در هنگام رانندگی و استفاده نکردن از تلفن همراه و حرکت با سرعت مطمئنه در کاهش سوانح رانندگی به ما کمک کنند.

وی افزود: خوشبختانه این همراهی همیاران پلیس باعث می شود تا نسل آینده نسلی قانون پذیر و نسبت به مسائل راهنمایی رانندگی حساس باشند که این خود سرمایه بزرگ اجتماعی در آینده کشور است.

به اشتراک بگذارید :