21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۰۸:۰۵:۱۵
کد مطلب:  Mg4R9p1T
رئیس قرارگاه راهیان نور کشور خبرداد
اعزام یک میلیون و 37 هزار دانش آموز و فرهنگیان به سرزمین های نور

رئیس قرارگاه راهیان نور کشور از اعزام عزیمت یک میلیون و 37 هزار دانش آموز و فرهنگیان به سرزمین های نورخبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش قم، سردار علی فضلی، در مراسم افتتاحیه راهیان نور دانش آموزی کشور در سال جاری که با حضور هزار دانش آموز از استان‌های البرز، قم، تهران، سمنان، اصفهان و مرکزی که در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد، عنوان کرد: خدا را شاکریم که در جوار حرم حضرت معصومه (س) توفیق شده است که در آستانه عزیمت دانش آموزان، افتتاحیه راهیان نور دانش آموزی سراسر کشور را به صورت نمادین برگزار کنیم.

سردار فضلی با بیان این که اردوی راهیان نور یک حج بصیرتی را برای امت اسلامی فراهم کرده است، گفت: امروز فاز اول یادمان عملیات بیت المقدس همزمان با عزیمت دانش آموزان به راهیان نور قابل بهره برداری است.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور اظهار کرد: امروز مایه عظمت و وحدت ما در عرصه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی به فضل خداوند فراهم شده است.

وی با بیان این که اردوی راهیان نور یک حج بصیرتی را برای امت اسلامی فراهم کرده است، گفت: پرچمداری این عملیات بزرگ را وزارت آموزش و پرورش، بسیج و سپاه و همه ارکان نظام به دوش گرفتند.

رئیس قرارگاه راهیان نور کشور تصریح کرد: امروز آمادگی و وفاق و برادری بین نهاد‌های مختلف از جمله 32 سپاه استانی، 32 اداره کل آموزش و پرورش در همه شهرهای ایرانی وجود دارد تا از راهیان نور دانش آموزی استقبال کنند.

سردار فضلی با اشاره به وضعیت آمادگی پذیرش زائران راهیان نور در استان‌های مختلف کشور، افزود: استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان غربی و بوشهر و همه استان‌های غرب و جنوب کشور مهیای پذیرش دانش آموزان هستند.

وی یادآور شد: همزمان با پذیرش دانش آموزان در اردوی راهیان نور دانش آموزی، افتتاح فاز اول یادمان عملیات بیت المقدس را برای دانش آموزان داریم و این عملیات برای دانش آموزان روایت می‌شود که امید است از حلاوت دفاع مقدس و روایت فداکاری‌های رزمندگان اسلام بهره ببرند.

رئیس قرارگاه راهیان نور کشور ادامه داد: دانش آموزان از روایات جانانه رزمندگان در فتح خرمشهر بهره می‌برند، در این عملیات رزمندگان اسلام مردانه ایستادند و اطاعت امر امام (ره) کردند و کام دشمن را تلخ کردند و ظرف 34 شبانه روز مقاومت کردند.

وی با اشاره به این که امروز مهیای پذیرش دانش آموزان راهیان نور هستیم، گفت: امروز فاز اول یادمان عملیات بیت المقدس همزمان با عزیمت دانش آموزان به راهیان نور قابل بهره برداری است.

رئیس قرارگاه راهیان نور کشور یادآور شد: دوره اول اعزام راهیان نور دانش آموزی، عزیمت دانش آموزان دختر است که امید است عزیمت یک میلیون و 37 هزار دانش آموز و فرهنگیان فراهم شود و همه از موهبت الهی بهره مند شوند.

به اشتراک بگذارید :