21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۰۲:۴۳
کد مطلب:  bBs5p82i
رئیس مجلس هشتم دانش آموزی
می خواهیم مجلس دانش آموزی قدرت اجرایی داشته باشد

رئیس مجلس دانش آموزی گفت: فعلا مجلس دانش آموزی یک نهاد مشورتی است؛اما ما می خواهیم قدرت اجرایی داشته باشد.

محمدعرفان زاهدی در گفت و گویی با خبرنگار آموزش و پرورش پانا در مورد شروع کار هشتمین دوره مجلس دانش آموزی اظهار داشت: بهتر است از حاشیه ها دوری کنیم تا بتوانیم به هدف اصلی مجلس دانش آموزی که رسیدگی به مشکلات دانش آموزان و رساندن صدای آنها به گوش مسئولین کشور است برسیم.

 

وی درخصوص نقش بالقوه مجلس دانش آموزی در تصمیم سازی های کشوری گفت: نه تنها مجلس دانش آموزی که کل کشور روی پای جوانان حرکت می کند و امیدوارم مسئولین کشوری به جوان ها اعتماد کنند.

 

این دانش آموز که دبیر مجمع سازمان دانش آموزی کشور نیز هست یکی از راه های افزایش نقش دانش آموزان در تصمیم گیری ها را تشکیل کمیسیون جوانان مشترک بین مجلس شورای اسلامی و مجلس دانش آموزی دانست و افزود: این کمیسیون ما را به سمت اجرایی شدن اهداف مجلس دانش آموزی می برد.

 

زاهدی گفت: فعلا مجلس دانش آموزی یک نهاد مشورتی است در حالی که می بینیم مجلس جوانان اروپا قدرت اجرایی دارد. ما می خواهیم قدرت اجرایی داشته باشیم. خواسته ما این است که در کنار نقش مشورتی بتوانیم طرح ها و ایده هایمان را اجرایی کنیم.

 

وی افزود: پیشنهاد می کنم نمایندگان مجلس دانش آموزی به عنوان مشاوران نمایندگان مجلس شورای اسلامی حکم بگیرند و در جلسات آنها حضور داشته باشند. به این ترتیب مجلس دانش آموزی می تواند در تصمیمات کشوری تاثیرگذار باشد.

به اشتراک بگذارید :