21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۱۰:۲۶
کد مطلب:  WxRuMHNH
فرمانده نیروی انتظامی:
طرح همیاران پلیس تاثیر مثبتی در فرهنگ ترافیک داشته است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: وظیفه اصلی نیروی انتظامی ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در جامعه است و پلیس راهنمایی رانندگی در ایجاد نظم در شهرها و جاده ها نقش موثری دارد .

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ سردار حسین اَشتری در همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک که امروز 11 مهرماه در سالن وزنه برداری استادیوم مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد اظهار داشت: یکی از طرح های موفق که طی سالهای اخیر در نیروی انتظامی و به ویژه راهنمایی رانندگی ایجاد شده است طرح همیاران پلیس است که با مدد همکاران آموزش و پرورش اثرات مثبتی در فرهنگ ترافیک داشته و امروز ما شاهد کاهش تصادفات هستیم .

 

وی افزود: حضور همیاران پلیس و تذکراتی که آنها با رعایت احترام و ادب به والدین و سایر راننده ها می دهند که تخلف نکنید و به قوانین احترام بگذارید باعث ایجاد سلامتی در خانواده ها و کاهش سوانح و حوادث رانندگی شده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امروز فرهنگ سازی در خانواده و مدرسه به عنوان دو نهاد موثر بسیار قابل اهمیت است و باید بدانیم که شخصیت دانش آموزان در همین دو نهاد شکل می گیرد . وقتی که در زندگی خدمتگزاران کشور مطالعه می کنیم می بینیم که این شخصیت در دوران مدرسه در درون خانواده و مدرسه نهادینه شده است که فرهنگ اسلامی ایرانی را به خوبی آموخته است.

 

وی گفت: معلمان ما نقش تربیتی مهمی در ذهن بچه ها دارد و پس از پدر و مادر و بستگان درجه یک بیشترین حق را بر گردن ما دارد و به نوعی راهبران و رهبران جامعه ما هستند که این مهم را می توان در عرصه دفاع مقدس نیز به خوبی دید . ما حدود 5 هزار شهید معلم داریم که به عنوان سرمایه ها و نعمت بزرگی هستند .

 

اشتری اظهار داشت: شما دانش آموزان باید با گوش جان مطالب معلمان را به خاطر بسپارید و به آنها عمل کنید تا انسان موفقی باشیدو از این فرصت خوبی که در دست دارید استفاده کنید .

 

وی افزود: امروز پلیس به عنوان پشتیبان و پناه مردم است که به عنوان یاری مهربان در کنار شما حضور دارد. وظیفه اصلی نیروی انتظامی ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در جامعه است و پلیس راهنمایی رانندگی در ایجاد نظم در شهرها و جاده ها نقش موثری دارد .

 

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم با ارتقا فرهنگ ترافیک در جامعه حوادث جاده ای را به حداقل برسانیم و امروز ما همکارانی در نیروی انتظامی پلیس های افتخاری و همیاران پلیس را درجامعه داریم که به خوبی در جامعه تلاش می کنند.

 

وی گفت: ما باید به نیروهای خدوم نیروی انتظامی اعتماد کنیم تا بتوانیم نظم و امنیت را در کشور ایجاد کنیم.

به اشتراک بگذارید :