21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۱۳:۰۳
کد مطلب:  HXHHdNyI
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر:
همیاران پلیس می توانند تفکر رعایت قوانین را نهادینه کنند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امیدواریم با حرکت همیاران پلیس بتوانیم تفکر رعایت قوانین را در کشور و جامعه نهادینه کنیم.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ حمیدرضا کفاش در همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک که امروز 11 مهرماه در سالن وزنه برداری استادیوم مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد اظهار داشت:حرکت خوبی طی سالیان گذشته با جهت گیری اجتماعی و فرهنگی با نام همیار پلیس در آموزش و پرورش کشور ایجاد شده و این نشان دهنده نگاه عمیق پلیس نسبت به آموزش و پرورش است که در جهت تعلیم نسل نو و آموزش مهارتهای زندگی ایجاد شده است.

 

وی افزود: اکنون بیش از 9 میلیون نفر از دانش آموزان در تشکل همیار پلیس ، پلیس جوان و نوجوان تحت آموزش قرار گرفته اند و 100 هزار فرهنگی تحت عنوان فرهنگیاران در مدارس حضور دارند و باید از پلیس راهنمایی و رانندگی به خاطر این ایده زیبای فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: شما دانش آموزان باید بدانید نیروی انتظامی و پلیس کشور مانند معلمان و مربیانتان از دوست داشتنی ترین نیروها هستند که در حال خدمتند و به شما مهارت زیستن و سالم زیستن را آموزش می دهند.

 

وی گفت: شما دانش آموزان در هفته نیروی انتظامی همان گلهایی که در روز معلم به معلمانتان تقدیم می کنید به نیروی انتظامی کشور هم تقدیم کنید زیرا آنها به صورت شبانه روزی از جان و سلامت شما محافظت می کنند. شما باید آنچه را که در تشکل همیار پلیس می آموزید به خوبی یاد بگیرید و آن را به سایر همسالانتان آموزش دهید و در کنار گفتار و کردار نیک این آموزش ها را به پدر و مادرانتان انتقال دهید تا این حرکت فرهنگ ترافیکی به صورت مستمر در جامعه ادامه پیدا کند.

 

کفاش اضافه کرد : کار شما که در زمینه راهنمایی رانندگی تذکر به رعایت قوانین می دهید همان امر به معروف است و زمانی که آنها را از تخلف نهی می کنید نهی از منکر است . ما برای داشتن جامعه ای سالم و مطمئن و بالا بردن ضریب امنیت به پلیس نیاز داریم و باید این تفکر رعایت قواعد و قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور ایجاد شود تا ما نسلی شاداب داشته باشیم زیرا عدم امنیت به خصوص به دانش آموزان ضربه می زند .

 

وی گفت:امیدواریم این طرح نشاط آفرین همیار پلیس همچنان با توسعه آموزش در مدارس ادامه یابد .

به اشتراک بگذارید :