21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۱۵:۴۶
کد مطلب:  uJExBM43
دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر :
​امر به معروف و نهی از منکر نقش پیشگیری را در جامعه به عهده دارد

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای است که نقش پیشگیری را در جامعه برعهده دارد و در جامعه اصل بر پیشگیری است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ حجت الاسلام سید احمد زرگر امروز 12 مهرماه 95 در هفته بزرگداشت امر به معروف و نهی از منکر که در مدرسه علامه حلی شماره 4 در منطقه 14 تهران برگزار شد گفت: یک حرکت اساسی و خوب باید نتیجه خوب هم داشته باشد. هدف ما از برگزاری زنگ امر به معروف و نهی از منکر در مدارس چیست؟ این حرکت در واقع تلنگری بر چندین مطلب است. یکی اینکه یادمان باشد یکی از واجبات دین ما امر به معروف و نهی از منکر است که در طول تاریخ این فریضه مظلوم مانده است.

وی افزود: بالاتر از آن این که یادمان باشد این یک واجب معمولی نیست بلکه افضل الفرایض است و مسئله مهم دیگر این است که این فریضه ، فریضه فردی نیست بلکه اجتماعی است یعنی جامعه اسلامی باید عامر به معروف و ناهی از منکر باشد. یعنی همه مردم باید امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه خود بدانند .

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر یکی دیگر از خصوصیات امر به معروف و نهی از منکر را کمک به امر پیشگیری دانست و گفت: همیشه اصل بر پیشگیری است سپس درمان. امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای است که نقش پیشگیری را برعهده دارد. حال وظیفه ما و وظیفه نظام در این میان چیست؟

وی پاسخ داد: خوشبختانه قانون و دستورالعمل آن که در مجلس تصویب شد تمام خلأهایی که در جامعه احساس می شد را پوشش داده است و وظیفه اکثر نهادها و وزارتخانه ها در آن مشخص شده است .

زرگر به وظیفه وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: وظیفه خاص آموزش و پرورش آموزش احکام امر به معروف ونهی از منکر و اطلاع رسانی درباره قانون است. خوشبختانه تمام هم و غم ما این است که مردم را به صحنه بیاوریم . برنامه جامعی برای استفاده از مردم در امر به معروف و نهی از منکر تصویب شده که گروه های محله محور برای آن در نظر گرفته شده اند.

وی ادامه داد: این افراد در وزارتخانه به عنوان یاوران معروف فعالیت می کنند و در آموزش و پرورش از وزیر محترم درخواست داریم در ایجاد شورای امر به معروف و نهی از منکر در بستر آموزش و پرورش و طرح یاوران معروف به عنوان شوراهای امر به معروف و نهی از منکر با قوت و قدرت پیش برود .

زرگر خاطرنشان کرد: از همه مهمتر گروه های یادآوران است که با حضور این عزیزان شاهد باشیم این فریضه در کشور فرهنگ عمومی شود .

به اشتراک بگذارید :