21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۱۸:۴۵
کد مطلب:  GHlFHexh
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
برگزاری سوگواره"احلی من العسل"17مهر ماه در سراسر کشور

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: 17مهرماه برابر با 6 محرم سوگواره «احلی من العسل» بزرگداشت حضرت قاسم‌بن‌الحسن(ع) به عنوان الگوی دانش‌آموزان همزمان در سراسر کشور برگزار می شود

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، محمدرضا مسیب‌زاده‌ در مراسم بزرگداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر که در مدرسه علامه حلی شماره 4 در منطقه 14 تهران برگزار شد با اشاره به اینکه امروز شاهد نواختن زنگ احیای امر به معروف و نهی از منکر به صورت نمادین در این مدرسه هستیم، اظهار داشت: مانند این مراسم نیز در مدارس کشور در حال اجراست.

وی افزود: موضوع آموزش و پرورش، مدرسه و دانش‌آموزان است و باید همه طرح‌ها به مدرسه برگردد و ما مسئولیت تعلیم و تربیت بیش از 13.5 میلیون دانش‌آموز را برعهده داریم و اگر قرار است کاری انجام گیرد باید فراگیر و اثربخش صورت گیرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امسال دانش‌آموزان در ایام عزاداری امام حسین (ع) و دهه اول محرم، فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند و باید به دنبال چرایی قیام امام حسین(ع) باشیم.

 دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در این راستا بحث شورای امر به معروف و نهی از منکر مطرح شده و بر اساس آموزش‌هایی ساماندهی شده و طرح یاوران معروف برای همکاران فرهنگی در سطح کشور طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

 مسیب‌زاده، گام دوم در خصوص امر به معروف و نهی از منکر طرحی مربوط را به دانش‌آموزان دانست و گفت: نماد اصلی برنامه‌ها در آموزش و پرورش، اجرای سوگواره «احلی من العسل» است ضمن اینکه 32 هزار هیئت مذهبی دانش‌آموزی در مدارس کشور و 700 هیئت مذهبی مربوط به فرهنگیان فعالیت می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :