21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۱۱:۴۷:۵۴
کد مطلب:  cnAMAfJw
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر به پانا خبرداد:
برگزاری منسجم سوگواره" احلی من العسل"/حضور32هزار هیئت دانش آموزی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: سوگواره"احلی من العسل" بزرگداشت حضرت قاسم ابن الحسن (ع)به صورت منسجم در سراسر کشور با حضور 32 هزار هیئت دانش آموزی، فردا 17 مهرماه همزمان با ششم محرم برگزار می شود.

حمیدرضا کفاش در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت: یکی از عمده ترین برنامه های معاونت پرورشی در ماه محرم بزرگداشت سالروز قاسم بن الحسن (ع) است که تحت عنوان  همایش سوگواره "احلی من العسل" در کل کشور به صورت منسجم به خصوص در مراکز استان ها برگزار می شود .

 

وی افزود: نوجوانان دانش آموز در قالب 32 هزار هیئت دانش آموزی در این مراسم حضور خواهند داشت.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: دانش آموزان روز ششم محرم به یاد حضرت قاسم ابن الحسن (ع) آن روز را به عزاداری می پردازند. این مراسم در تهران همزمان با سراسر کشور روز 17 مهرماه با حضور وزیر آموزش و پرورش در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود .

 

وی تصریح کرد: از دیگر برنامه های ما توسعه هیئت های دانش آموزی در سطح مدارس ، کانون ها و اردوگاهها است.هیئات دانش آموزی زیادی در قالب اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، بسیج دانش آموزی و تشکل های دانش آموزی حضور دارند که فعالیت آنها در طول سال تحصیلی در مراسم های مختلف انجام می شود .

 

کفاش ادامه داد  : هیئت های دانش آموزی در طول ماه محرم به عزاداری سنتی حضرت اباعبدالله حسین (ع) می پردازند و در اکثر مدارس زیارت عاشورا با مشارکت و برنامه ریزی دانش آموزان برگزار می شود .

 

وی یادآور شد : توصیه شده در طول دهه های ماه محرم از سخنران مذهبی که با زبان دانش آموزان صحبت می کنند در مدارس استفاده شود؛علاوه بر این توصیه شده است تا زمینه برای حضور دانش آموزان در هیئت های عزاداری  محلات نیز فراهم شود .

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش گفت: مدارس موظف شده اند تا دانش آموزانی که استعداد مداحی دارند را معرفی و از آنها تقدیر کنند. به هر حال اصل واساس در ماه محرم آشنایی با حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان است که از طریق نشر معارف اهل بیت(ع) توسط معلمان و مربیان صورت می گیرد که امیدواریم گام های موثری برای آشنایی دانش آموزان و نسل جدید با فداکاری امام حسین (ع) و نهضت عاشورا برداشته شود .

 

وی افزود: روز تاسوعا و عاشورا نیز دانش آموزان در کنار مردم در هیئت های سراسری حضور خواهنند داشت و در برخی شهرها و مراکز استان ها نیز دانش آموزان هیئت های مستقلی دارند که به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداالله الحسین (ع) می پردازند.

به اشتراک بگذارید :