21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ ۰۸:۴۱:۵۷
کد مطلب:  JtMFbVb7
مدیرکل قرآن،عترت و نماز
دانش آموزان، خود را برای حضور پر شور در نماز ظهر عاشورا آماده کنند

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان باید خود را برای حضور پر شور در نماز ظهر عاشورا آماده کنند زیرا امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند.

محمدرضا مسیب زاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا اظهار داشت : فرارسیدن ایام سوگواری سرور وسالار شهیدان را به همه مردم ایران به خصوص دانش آموزان تسلیت عرض می کنم. دانش آموزان سراسر ایران اسلامی با شور و شوق وصف ناپذیری در مراسم سوگواره "احلی من العسل" حضور داشته و خودشان را به آرمان های بلند شهدای نوجوان و جوان از صدر اسلام تاکنون نزدیک کردند .

 

وی افزود: دانش آموزان ما با حضور در مراسم "احلی من العسل" عهد و میثاق بستند که با تاسی از نهضت کربلا و به خصوص حضرت قاسم ابن الحسن (ع) راه شهدا را ادامه می دهند .

 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال با هماهنگی خوبی که در مجموعه آموزش و پرورش شهر تهران ، هیئت رزمندگان اسلام ، صداوسیما ، سازمان اوقاف و امور خیریه ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... وجود داشت کار بسیار زیبایی شکل گرفت و با معنویت خاصی برگزار شد .

 

وی ادامه داد: حضور وزیر آموزش و پرورش در این مراسم به غنای این حرکت خودجوش دانش آموزی افزود و به طور قطع هدف اصلی ما از برگزاری چنین مراسمی الگو پذیری دانش آموزان از حضرت قاسم ابن الحسن(ع) است .

 

مسیب زاده تصریح کرد: دانش آموزان ما با تبعیت از شهدای جوان و نوجوان باید در راستای شناخت امام زمان (عج) و ولایت فقیه گام بردارند .

 

وی خاطرنشان کرد: باید بدانیم که همه عزاداری ها ، سینه زنی ها کار خوب و مستحب موکد است اما برخی موضوعات مانند امر به معروف و نهی از منکر جزوء واجبات ما است وباید خود را برای نماز ظهر عاشورا آماده کنیم چرا که امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و در سخت ترین شرایط جنگ نیز اقامه نماز را فراموش نکرد .

به اشتراک بگذارید :