21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۰:۳۹:۴۰
کد مطلب:  9OhTvD2e
مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش وپرورش:
زنگ استکبارستیزی مدارس 12 آبان نواخته می شود

مدیرکل فرهنگی، هنری و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه 13 آبان زنگ استکبارستیزی روز دانش آموز در روز چهارشنبه 12 آبان در تمام مدارس کشور نواخته می شود.

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، 

مهدی علی اکبرزاده در جلسه کمیته تشکل دانش آموزی که به مناسبت روز 13 آبان روز گذشته یکشنبه 25 مهرماه در ساختمان علاقمندان برگزار شد اظهار داشت: ستاد مرکزی در شورای تبلیغات فرهنگی کمیته هایی را تشکیل داده است که یکی از آنها کمیته دانش آموزی است و مسئولیت آن با معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ودبیرخانه آن در اداره کل فرهنگی و هنری است.

 

وی با تاکید بر اینکه باید در روز ملی استکبارستیزی شرکت باشکوه و داشته باشیم ادامه داد:  در این روز تمام اقشارجامعه بخصوص دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی شرکت خواهند داشت.

 

مدیرکل فرهنگی هنری و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: به دلیل تعطیل بودن مدارس در پنجشنبه 13 آبان مراسمی با حضور حداکثری دانش آموزان و فرهنگیان در محل هایی که توسط شورای تبلیغات اسلامی مشخص شده است برگزار می شود و مدارس آمادگی این را خواهند داشت که با هدایت دانش آموزان و فرهنگیان به محل تجمع مانند سالهای گذشته این تظاهرات را باشکوه برگزار کنند.

 

علی اکبرزاده اظهارکرد: ما همه ساله زنگی را به عنوان زنگ استکبارستیزی و روز دانش آموز در مدارس می نوازیم که این موضوع مصوب شورای عالی آموزش وپرورش است امسال به دلیل تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه در روز 12 آبان چهارشنبه این زنگ در مدارس زده می شود و برنامه های خاصی مانند برگزاری سخنرانی ها در جهت روشنگری دانش آموزان برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به روشنگری دارند افزود: این روشنگری در اوضاع کنونی که بسیاری از ترفندهای استکبار در دنیا دیده می شود برای دانش آموزان لازم است.

 

مدیرکل فرهنگی هنری آموزش و پرورش اشاره کرد: امروز باید کاملا معطوف به موضوع مطالبی که دانش آموزان نیاز دارند برای آنها مطرح شود که این مطلب در سایه همکاری تشکلهای دانش آموزی انجام می شود.

 

علی اکبرزاده با اشاره به اینکه 4 تشکل درمدارس بر اساس مصوبه موجود فعالیت رسمی دارند گفت: مقرر شده که دبیرخانه کمیته دانش آموزی 13 آبان از طریق این تشکلها سازماندهی شود تا شاهد حضور گسترده دانش آموزان و معلمان باشیم .

 

وی عنوان کرد: در اولین جلسه کمیته تشکلهای دانش آموزی باید تقسیم وظیفه صورت گیرد سازمان دانش آموزی ، اتحادیه انجمن های اسلامی ، سازمان جمعیت هلال احمرو بسیج باید امسال در راهپیمایی 13 آبان حضور چشم گیر داشته باشند و دانش آموزان هر تشکل با لباس فرم مخصوص و ایجاد پایگاه های برگزای فعالیتهایی را انجام دهند.

 

وی گفت: این ساماندهی با توجه به تجربیات ما در سالهای گذشته باید با واگذاری مسئولیت به خود دانش آموزان و برنامه ریزی تشکلها صورت گیرد. ما با برگزاری نشست هایی با عنوان دبیرخانه ستاد مرکزی برنامه های 4 تشکل را مطرح می کنیم .

 

مدیرکل فرهنگی هنری آموزش و پرورش افزود: با توجه به اینکه مسئولیت برگزاری این راهپیمایی از آموزش و پرورش به ما داده شده است باید تشکلها را ساماندهی کنیم تا همه در یک وظایف خاص در کنار و موازات هم کارها را ساماندهی کنند.

 

علی اکبرزاده بیان کرد: در این اولین جلسه مجموعه کارهای 4 تشکل باید تنظیم و به کمیته اعلام شود تا ما به ستاد مرکزی این موضوعات را بیان کرده و انها را به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از فرصتهایی که هماهنگی و حضور تشکلها را به عنوان بازوان آموزش و پرورش مطرح می کند برنامه 13 آبان است گفت: تلاش ما این است که روز ملی استکبارستیزی، روز دانش آموز، روز تسخیرلانه جاسوسی و روزی که امام ره تبعید شد گرامی داشته شود .

 

وی عنوان کرد: هرچه بتوان حضور چشم گیر در این راهپیمایی داشت پیام خود را محکم تر به استکبار می رسانیم که ایران اسلامی هنوز پابرجاست و درکنار ملتهای مظلوم از آنها حمایت می کند می توان در این روز پیام امام ره را اطلاع رسانی کنیم که تا ظلمی در جهان است ما هستیم و پیروز میدان خواهیم بود.

 

مدیرکل فرهنگی هنری آموزش و پرورش با بیان اینکه در نشریات آموزش و پرورش برای روز 13 آبان جایگاه خاصی مدنظر گرفته شده است گفت: در مجموعه انتشارات ماهنامه تربیت و مجلات رشد اطلاع رسانی لازم انجام شده تا فرهنگیان بتوانند با اطلاعات کامل در این راهپیمایی شرکت کنند. مضاف بر اینکه این روز با ایام سوگواری حضرت رقیه و ماه صفر مصادف شده است.

 

علی اکبرزاده با بیان اینکه در روز راهپیمایی 13 آبان ایستگاه سیار آموزشی مهارتی تشکیلاتی برقرار است گفت: در این ایستگاه آموزش چوب و طناب داده می شود همچنین اموزش کمک های اولیه نقشه خوانی و برنامه های ورزشی اجرا خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: در نشریه آموزش و پرورش 4 تا 5 صفحه مطالب مختلف در خصوص 13 آبان پیش بینی شده است که در سطح کشور در تیراژ 20 هزارنسخه تولید خواهد شد همچنین غرفه های فرهنگی داریم که برنام های متعددی را برای دانش آموزان و فرهنگیان در جهت تغذیه اطلاعاتی انجام می دهند.

 

مدیرکل فرهنگی هنری آموزش و پرورش برخی فعالیتهایی که دستورالعمل آنها به استان ها ابلاغ شده تا ادارات کل در روز 13 آبان آنها را اجرایی کنند را به شرح زیر بیان کرد:

 

-تشکیل کمیته هماهنگی استانی با موضوعیت روز بزگداشت 13 آبان با عضویت دانش آموزان

-فضا سازی مدرسه متناسب با ذوق دانش آموزان با رویکرد حسینی استکبارستیزی

-صدور بیانیه استکبارستیزی

-صدرو بیانیه تشکلهای استکبارستیزی و انعکاس رسانه ای آن

-استفاده از ظرفیت فضای مجازی و نقش موثر آن برای ترغیب حضور دانش آموزان در صحنه راهپیمایی

-برگزاری گفتمان سیاسی بصیرتی

-نواختن زنگ استکبارستیزی در روز چهارشنبه 12 آبان در تمام مدارس

-حضور دانش آموزان در غبارروبی و اهدای شاخه گل بر سر مزار شهدا

-برگزاری مراسم های فرهنگی در زنگهای تفریح مدارس

-برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان در راهپیمایی

-استفاده از تصاویرشهدای منطقه هر استان

-دعوت از اولیای شهدای دانش آموز برای بازگویی زندگی خود

-برپایی ایستگاه های صلواتی

-حضور نظام مند تشکلها با لباس فرم مربوطه

-برگزاری مسابقات مختلف

-اجرای طرح های قابل واگذاری به دانش آموزان

-برگزاری صبحگاه مشترک تشکلهای دانش آموزی

به اشتراک بگذارید :