26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ ۱۳:۱۴:۴۳
کد مطلب:  PUe75BX5
جلسه بررسی ضرورت توسعه کمی و مدیریت یکپارچه دوره پیش دبستانی:
بیش از 32 هزار نوآموز پیش دبستانی در استان تحصیل می کنند

معاون آموزش ابتدایی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی موفق به کسب مقام برتر در حوزه کیفیت بخشی به نوآموزان پیش دبستانی کلاس های چند پایه در سطح کشور شد/بیش از 32هزار نوآموز پیش دبستانی در استان تحصیل می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی حقیقی در جلسه بررسی ضرورت توسعه کمی و مدیریت یک پارچه دوره پیش دبستانی با اعلام این که خراسان رضوی استان معین کشور در کیفیت بخشی به نو آموزان پیش دبستانی در کلاس های چند پایه شده است گفت: اولین اولویت حوزه آموزش ابتدایی توجه و توسعه پیش دبستانی ها است و بر همین مبنا استراتژی این معاونت در سال گذشته توسعه کمی، کیفی و مدیریت یکپارچه تعیین شد.

وی افزود: به منظور تحقق توسعه کمی سامانه ثبت سناد را هدف قرار داده و توانستیم پوشش تحصیلی نوآموزان را از 12.28 درصد به 21.28 درصد ارتقاء دهیم، اما متاسفانه با تمام تلاش های صورت گرفته استان در جایگاهی پایین تر از میانگین کشوری قرار دارد.
حقیقی ادامه داد: طبق ابلاغ حکم معاونت ریاست جمهوری انجام امور آموزشی به آموزش و پرورش محول گردیده و پس از آن سامانه ای جهت ثبت نام تمامی پیش دبستانی ها برای اخذ مجوز راه اندازی شد که تا کنون 610 مورد که 583 مورد آن مربوط به پیش دبستانی های مرتبط با بهزیستی است ثبت نام شده اند وطبق آمار96 درصد از متقاضیان را بهزیستی تشکیل می دهند.
وی ضمن بیان این که اخیرا توسط رئیس جمهور قانون تأسیس و توسعه اداره مدارس به آموزش و پرورش داده شده است و این قانون بایستی اجرا شود تصریح کرد: با زیر نظر قرار دادن پیش دبستانی های بهزیستی پوشش تحصیلی این حوزه در آموزش و پرورش استان به سطح مطلوب و حتی بالاتر از میانگین کشوری می رسد.
وی با بیان این که هم اکنون بیش از  32هزار  نوآموز در آخرین آمار سامانه سناد استان ثبت شده اند اظهار کرد: اگر پیش دبستانی های بهزیستی نیز به این آمار افزوده شوند به بیش از 63 هزار نوآموز ارتقاء می یابیم.

به اشتراک بگذارید :