19 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ ۱۹:۰۲:۲۷
کد مطلب:  UUDdKmni
رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست :
بالغ بر40 مدرسه طبيعت در كشور وجود دارد

رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست ضمن تقدير از همكاري هاي خوب آموزش و پرورش با اين سازمان طي سه ساله اخير از وجود 41 مدرسه طبيعت در قالب آموزشكده در 28 نقطه كشور خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، معصومه ابتكار در نشست مشترك  با دكتر دانش آشتياني با اشاره به تفاهم نامه مشترك بين اين سازمان و وزارت آموزش و پرورش گفت: هدف اصلي اين نشست ، بررسي ميزان پيشرفت و ارائه گزارش اقدامات انجام شده در راستاي تفاهم نامه مشترك بوده است.

وي با تقدير از همكاري هاي خوب آموزش و پرورش در حوزه ستادي و استاني در آموزش موضوعات محيط زيستي اظهار كرد: اين تفاهم نامه ، ابعاد مختلفي دارد كه  يكي از محورهاي آن دستورالعمل سه جانبه اي است كه با امضاي وزراي آموزش و پرورش و نيرو و اينجانب به مدارس ارسال شده است.

ابتكار، ورود موضوع محيط زيست به كتاب هاي درسي را از اقدامات خوب آموزش و پرورش خواند و با تاكيد بر استمرار آن از برگزاري جشنواره بين المللي فيلم سبز خبر داد و تصريح كرد : يكي از رويكردهاي اصلي اين جشنواره،  موضوع كودكان است كه اميدواريم همانند جشنواره پنجم مورد استقبال واقع شود.

وي از  تهيه مجموعه هاي آموزشي با موضوع حيات وحش توسط بخش خصوصي خبر داد و پيشنهاد كرد: خوب است  اين مجموعه ها در مدارس مورد استفاده قرار گيرد.

معاون رئيس جمهور با ابراز خرسندي از رويكرد  وزير آموزش وپرورش در خصوص محيط زيست گفت : بخش مديريت تعطيلي مدارس از موضوعات بسيار مهمي است كه در چارچوب تفاهم نامه، پيگيري خواهد شد.

شايان ذكر است؛ مدارس طبيعت در شهرهايي از جمله؛ تهران، رشت، مشهد، تبريز، كرمانشاه ، همدان و ... به فعاليت مشغول است.

به اشتراک بگذارید :