26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۳:۱۵:۳۰
کد مطلب:  hFCauzOV
مدیرکل آموزش و پرورش در جلسه شورای ورزش مدارس استان تاکید کرد :
نقش مهم ورزش مدارس در پر کردن خلاء های اجتماعی و فرهنگی جامعه

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای ورزش مدارس استان اظهار داشت:متولیان امر تربیت بدنی نهادهایی از جمله آموزش و پرورش، اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری ها هستند که بهتر است برای نتیجه گیری بیشتر و بهتر فعالیت های مشترک انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر علیرضا کاظمی با بیان این که در عرصه تربیت بدنی نیز همانند دیگر بخش ها در دولت تدبیر و امید شاهد رشد چشم گیر و موفقیت آمیز برنامه های اجرایی بوده ایم گفت: هدف اصلی برگزاری مسابقات ورزشی ایجاد شور و نشاط در بین دانش آموزان است اما در نظر داریم برای کشف استعدادهای برتر سازوکاری تعریف کنیم که منجر به استعدادیابی شود.
وی با بیان این که ورزش از نظر مبانی نظری و سند تحول بنیادین از درجه اهمیت بالایی برخوردار است یادآور شد: ساحت تربیت بدنی و سلامت زیرساخت و اساس دیگر ساحت های شش گانه در سند تحول است، چراکه تنها با سلامت روحی، روانی و جسمانی می توان ساحت های علمی و تربیتی را پیاده سازی کرد.
وی با اعلام این که ساحت تربیت بدنی و سلامت در جامعه امروز از اهمیت بالاتری نسب به گذشته برخوردار می باشد تصریح کرد: متاسفانه جوانان امروز از خشم بالا، عدم تحمل و تحرک بسیار پایینی رنج می برند که این مهم نشان از اهمیت بالای توجه و پیاده سازی ساحت تربیت بدنی در دل مدارس است.
وی ضمن تاکید بر جبران خلاء های جامعه با اجرای برنامه های ورزش و سلامت در مدارس اظهار داشت: ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جوانان و نوجوانان و همچنین توسعه بستر انگیزه سازی و تحرک افزایی از مهم ترین تاثیرات ورزش و تربیت بدنی است و بایستی در این مسیر از حداکثر امکانات و تجهیزات بهره ببریم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از تمامی ظرفیت های درونی و بیرونی آموزش و پرورش به منظور ارتقا ورزش و تربیت بدنی تاکید و اظهار کرد: متولیان امر  تربیت بدنی نهادهایی از جمله آموزش و پرورش، اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری ها هستند که بهتر است برای نتیجه گیری بیشتر و بهتر فعالیت های مشترک انجام دهند.
کاظمی در ادامه با بیان این که اقدامات خوبی با همکاری این نهادها در سطح استان انجام شده است تصریح کرد: برای افزایش این همکاری ها بهتر است زنجیره همکاری بین نهادی در حوزه تربیت بدنی به قانون تبدیل شود.
وی خاطرنشان ساخت: ارتقاء منابع انسانی در بخش تربیت بدنی بایستی با رویکرد مدرسه ای انجام شود و عدالت جنسینی نیز بیشتر از پیش مدنظر مدیران و مسئولان قرار بگیرد.
این مقام مسئول در خصوص دیگر رویکردهای حوزه تربیت بدنی و سلامت گفت: انسجام بیشتر و بهتر در برنامه ها، اجرای برنامه های ورزشی همگانی و کیفیت بخشی به برنامه های ورزشی از جمله رویکردهای حوزه تربیت بدنی و سلامت است.
جواد پورجاهد معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این جلسه بااشاره به این که از هفته آینده مسابقات ورزشی دانش آموزان استان از هفته آتی آغاز می شود اظهار داشت: اعتقاد داریم توسعه فعالیت های ورزشی می تواند زمینه ساز ارتقا سلامت جسمی و روانی دانش آموزان شود و برهمین اساس هم توسعه برنامه های این بخش را با تکیه بر توانمندی و ظرفیتی که در شورای ورزش مدارس استان وجود دارد را در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود : در مجموع مسابقات استانی امسال بیش از ۱۰ هزار دانش آموز دختر و پسر در رشته های مختلف ورزشی با یکدیگر رقابت می کنند.

به اشتراک بگذارید :