13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۳:۵۳:۱۹
کد مطلب:  rAzmCTFs
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش
خراسان رضوی به‌عنوان دبیرخانه و استان معین کیفیت‌بخشی به کلاس‌های چندپایه دارای نوآموز تعیین شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی در مراسم تجلیل از منتخبین ابتدایی کاشمرگفت: خراسان رضوی به‌عنوان دبیرخانه و استان معین کیفیت‌بخشی به کلاس‌های چندپایه دارای نوآموز تعیین شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش کاشمر؛ابوالحسن حقیقی در همایش تجلیل از منتخبین دوره ابتدایی کاشمر که با حضور معاون آموزش ابتدایی شهرستان‌های قطب شهید مدرس در سالن همایش‌های معلم شهید سردار هادی شهابیان برگزار شد اظهار داشت: هم‌زمانی این مراسم با آغاز برنامه‌های مشهد 2017 که امروز در جوار بارگاه امام هشتم برگزار می‌شود را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم شاهد دستاوردها و موفقیت‌های علمی و پژوهشی باشیم.

وی با بیان اینکه نقطه شروع حرکت برای برنامه‌هایی است که امسال برای حوزه‌های مختلف در سطح خراسان رضوی باهمت همه مجموعه‌های استان آغاز خواهد شد افزود: به برکت وجود مرجع منور رضوی و نام‌گذاری امسال بنام مشهد 2017 رسالت و مأموریت‌هایی در حوزه آموزش ابتدایی بر عهده ما گذاشته‌شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه امسال خراسان رضوی میزبان تعدادی برنامه کشوری در حوزه آموزش‌وپرورش است یادآور شد: در این راستا تاکنون دبیرخانه جابر با رویکرد مشهد 2017 به خراسان رضوی واگذارشده است همچنین خراسان رضوی به‌عنوان دبیرخانه و استان معین کیفیت‌بخشی به کلاس‌های چندپایه دارای نوآموز مشخص‌شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با همکاری، کمک و همت تمامی همکاران حوزه آموزش ابتدایی در تمامی رده‌ها خواهیم توانست در مأموریت‌های محوله سربلند و موفق بیرون بیاییم خاطرنشان کرد: در بحث کیفیت‌بخشی به کلاس‌های چندپایه دارای نوآموز، باید تلاش کنیم وضعیت را در پیش‌دبستانی‌ها تغییر دهیم و در این مسیر نیاز به رویکردها و برنامه‌ریزی‌هایی است که در سایه خلاقیت و نوآوری همکاران محقق خواهد شد.

حقیقی یادآور شد: انتظارمان این است که راهبران آموزشی معاونین آموزشی قطب هم به دنبال  الگویی باشند که این الگو باعث شود نوآموز پیش‌دبستانی را که ما جذب کردیم و در یک کلاس چندپایه قرارگرفته موردتوجه و عنایت خاص قرار گیرد.

وی با تأکید بر این مهم که کلاس‌های چندپایه دارای فرصت و تهدید است تصریح کرد: باید در این راه فرصت یادگیری و هم آموزی را برای نوآموز ایجاد کنیم در غیر این صورت فرصت تبدیل به تهدید خواهد شد و سایر فرصت‌های یادگیری که در بیرون از کلاس  به‌عنوان مهارت‌های موردنیاز زندگی برای نوآموز وجود داشته از آن سلب می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی بابیان این‌که قرآن یک الگوی تربیتی و یک کتاب جامع برای تربیت بشر نازل‌شده است اظهار داشت: در قرآن موارد و مسائل زیادی در حوزه‌های مختلف مطرح‌شده است لذا اگر به دنبال یافتن مدل تربیتی مناسب هستیم، بهترین کتابی که می‌تواند یک مدل تربیتی مناسب ارائه کند، قرآن است.

وی با اشاره به این‌که بنا به تفسیر یکی از مفسرین آیات قرآن به سه دسته علم، جمال و کمال تقسیم می‌شود گفت: باید با بهره‌گیری از آیات قرآن زمینه را برای ایجاد تغییر در افراد فراهم کنیم و برای تربیت کردن افراد باید در دانش، نگرش و رفتار آن تغییر ایجاد کنیم.

حقیقی با بیان اینکه رویکرد آموزش درگذشته صرفاً برای دانستن بود و تنها یکسری محفوظات را به دانش آموزان منتقل و یاد می‌دادیم اظهار داشت: به علت عدم تأثیرپذیری این رویکرد خیلی زود تغییر کرد و نظام آموزشی نیز باتجربه آموزش برای بکار بستن و زیستن آشنا شد اما دوباره به جهت عدم تأمین نیازها رویکرد تغییر یافت و امروز آموزش برای باهم زیستن در دستور کار قرارگرفته است . همه ما باید برای تحقق این رویکرد نهایی تلاش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حادثه ناگوار فروریختن ساختمان پلاسکو پس از آتش‌سوزی یادآور شد: آتش‌نشانان در این آزمون مهم از دروس شجاعت و ایثار نمره قبولی کسب کردند و جا دارد یاد و خاطره این انسان‌های فداکار و ازخودگذشته را گرامی بداریم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ما معلمان دوره ابتدایی باید تلاش کنیم بهترین درس‌های زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم تا بتوانند با ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی به هم نوعان و جامعه خود خدمت کنند.

شایان ذکر است در این مراسم از 220 نفر  از مدیران و آموزگاران منتخب آموزش ابتدایی کاشمربا موضوعات جابربن حیان،تجلی ایثار،درس پژوهی،الگوهای برتر،تراکم بالا و..با اهداءتندیس ولوح تقدیر تجلیل گردید.

به اشتراک بگذارید :