13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ ۰۸:۴۱:۳۱
کد مطلب:  v7T8P645
فرماندار خواف در جلسه مدیران مدارس و دهیاران بخش جلگه زوزن تاکید کرد:
لزوم حمایت بخشداری ها و دهیاری ها از آموزش و پرورش در راستای ارتقای عملکرد نظام تعلیم و تربیت

جلسه هم اندیشی مدیران مدارس بخش جلگه زوزن با حضور فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش، معاونین و کارشناسان اداره، مسئول نمایندگی بخش، شهردار قاسم آباد، بخشدار و دهیاران بخش جلگه زوزن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خواف، محمدرضا پهلوان نژاد بر لزوم حمایت بخشداری ها و دهیاری ها از مدارس تاکید کرد و گفت: در فضای موجود و با توجه به لزوم مشارکت همه نهادها و اقشار در جهت تعالی آموزش و پرورش ، ظرفیت مشارکت بخشداری ها و دهیاری ها می تواند به کم کردن دغدغه مدیران برای داشتن مدرسه ای متعالی کمک کند.
وی از توفیقات شهرستان در عرصه های استانی و کشوری تقدیر کرد و گفت: موفقیت های کسب شده جز با تلاش، تدبیر، مشارکت و نواندیشی حاصل نشده است و باید این روند تداوم داشته باشد و روز به روز بر این توفیقات افزوده شود.
 
پهلوان نژاد به اعتدال گرایی در آموزش و پرورش اشاره کرد و تصریح نمود: مدیران مدارس باید در فعالیت های خود اعتدال و تعادل را مدنظر داشته باشند و به حوزه های عمرانی، آموزشی و پرورشی توجه متناسبی داشته باشند و به گونه ای نباشد که به دلیل توجه به یک حوزه ها سایر حوزه ها مغفول بماند.

سپس حسن امیری مدیر آموزش و پرورش خواف با تشکر از همراهی های شهرداران، بخشداران و دهیاران و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و همچنین تلاش های شبانه روزی مدیران مدارس گفت: در مدیریت مدارس باید از همه ظرفیت های درون و برون سازمانی استفاده کرد و در هر دو مورد می بایست تعامل مثبت برقرار باشد و بتوان از خرد جمعی بهره برد.
وی مدیریت تعاملی را مدیریتی پیشرو دانست و افزود: دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا همراهان دلسوز و بااندیشه برای آموزش و پرورش هستند و خود نیز اذعان دارند که همراهمی و مشارکت در آموزش و پرورش، نتیجه ای جز ترقی و رشد دانش آموزان همان شهر یا روستا نخواهد داشت و در نهایت ترقی دانش آموز سبب ترقی و توسعه ی پایدار و علمی همان روستا یا شهر خواهد شد.
امیری به نقش دهیاران در ترغیب اولیا به مشارکت در مدارس اشاره کرد و گفت: اولیا صاحبان مدارس هستند و مشارکت همه جانبه ای دارند و در مورد آن دسته از اولیا که به هرنوعی مشارکت ندارند، می توان از توانمندی دهیاران و شوراهای اسلامی استفاده کرد.
سپس یعقوبعلی دانشیار مسئول نمایندگی بخش جلگه زوزن گزارشی از توانمندی ها و نیازمندهای های مدارس بخش جلگه زوزن ارائه کرد.
در  این جلسه، عیسی ورزیده رئیس مجمع خیرین  مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین شهرستان در 5 اسفند ماه، به بررسی راههای جذب خیرین و مشارکت جویی چند بخشی پرداخت.

به اشتراک بگذارید :