13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۰۹:۵۱:۲۲
کد مطلب:  aeQUz49v
مدیر آموزش و پرورش نیشابور در جمع مدرسان آسیب های اجتماعی:
هویت، ویژگی متمایز کننده هر انسان نسبت به دیگری است

جلسه توجیهی سند تقسیم کار ملی و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور معاونان و مربیان پرورشی و هنچنین مدرسان آموزش خانواده در محل کانون سمیه نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش نیشابور، سید جواد قوامی نژاد با تعریف واژه آسیب های اجتماعی، گفت: در این موضوع باید با آینده پژوهی به آینده نگری برسیم.

وی افزود: باید حواسمان باشد که ما با پرداختن مطلق به آسیب های اجتماعی از مباحث دیگر تربیتی غافل نشویم.

وی با اتکا به اصل 10 نود ادامه داد: بر اساس این اصل اگر جلوی 10 درصد مشکلات را بگیریم 90 درصد بقیه مشکلات به وجود نمی آید.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: علاوه بر نگاه رشد محوری و آینده نگاری مبحث هویت در آسیب های اجتماعی بسیار مهم است و در واقع هویت، ویژگی های متمایز کننده هر انسان نسبت به دیگری است و این هویت غالبا در دوران نوجوانی و جوانی شکل می گیرد، هویت منبع و روش دارد، اگر فرزندان ما فرصت اشتباه کردن پیدا نکنند هویت نمی گیرند، بچه ها باید اجازه انتخاب داشته باشند، بچه ها باید خودشان فکر کنند و آرزوهای خودمان را در وجود آنها نیابیم، در سیستم ما منابع هویتی یک اشکال است، دین، ملیت و غرب منابع هویتی ماست که دارای تعارضات بسیار است.

قوامی نژاد گفت: دین منبع هویتی خوبی است اما تعارضات موجود با ملیت و غرب در این منابع به وضوح دیده می شود.

دین و ملیت مشترکات بسیار بالایی دارد و باید به آنها بپردازیم و با ارائه برنامه های مفید و سازنده، برنامه های غرب را خنثی کنیم، غرب تلاش می کند، کنترل عمودی را به کنترل افقی تبدیل کند و با برنامه ریزی و آینده پژوهی جلوی این مسائل را گرفت

به اشتراک بگذارید :